Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xcds

    őstag

    válasz hzcs #13419 üzenetére

    Na, köszi, hogy visszajöttél. :)
    Ettől féltem. :(( Sejtettem én, hogy vmi nem kerek, de amikor megemlítettem, hogy a boot idő nem egészen olyan, mint vártam, egyből rávágták, hogy biztos vmit elbénáztam. De hát minden ok volt... Lehet, hogy nem minden gépnél van ez. Szétnézek, hátha van vmi más típus. Ha nem bukok rajta, max 2-3 ezrest, lecserélem. Sokan szeretik a 830-as samut pedig..

    Szerk: bár most jut eszembe, hogy én már próbáltam ugye egy intel-t és azzal is ugyanilyen volt, uh mégse mindegy, milyet vesz az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz hzcs #13419 üzenetére

    A Samsung az SSD piac egyik legerősebb gyártója, termékei a legmegbízhatóbbak közé tartoznak.
    Amiről Te írsz, azt a szakmában "szellem a gépezetben" jelenségnek nevezzük, ami annyit jelent, hogy igazából senki sem tudja megmondani pontosan mi okozza az anomáliát, ergo javítani sem lehet. Ilyenkor mi is csak annyit tehetünk, hogy feljegyezzük magunknak, hogy X gépbe Y hardvert nem teszünk.

    Esetedben sem állíthatod, hogy a Samsung SSD a jelenség oka, mert ugyanúgy lehet a lapos is az oka, a kutyaütő vezérlőjével vagy chipset-jével stb együtt. Nem tudhatod, hogy az SSD "nem szereti" a lapost avagy a lapos az SSD-t (vagy mindkettő).

    Ilyen esetben csak 3 dolgot lehet tenni, BIOS-t frissíteni(ha van újabb), Firmware-t frissíteni(ha van újabb) avagy (ha a frissítések nem hoznak változást) lecserélni a meghajtót.
    1 dolgot viszont nem jelenthetsz ki, nevezetesen azt, hogy ez egyértelműen a Samsung SSD hibája volt. :(

    laca71
    Alaplapodon 6db AMD SATA2-es port van, ergo az ajánlottak közül bármelyik megfelel. Figyelembe véve az árat, a Samsung 840, Samsung 840 EVO avagy a Kingston V300 SSD-k jöhetnek elsősorban szóba.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák