Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz janos666 #11342 üzenetére

    Ez offtopic, úgyhogy próbálok rövid lenni: Azért vágtam ketté, mert ez elsősorban munkagép és így könnyebb menedzselni. Úgy van megoldva, hogy minden, a rendszerhez tartozó adat a c:\-n van, és minden személyes, munka és beállítás jellegű adat pedig a d:\-n. Olyan szintig, hogy pl. a profile-om is fizikailag a d-n van (a c-n egy softlink mutat a d-n levő mappára, így a windows "azt hiszi", hogy a c:\users\profil mappába ír, de az valójában a d-n van).

    Namost a komplett d meghajtóra be van állítva egy folyamatos verzionált differential felhőbe mentés, így az adatokról azonnali offsite mentés van mindig. A c partícióról pedig készítünk egy komplett (sector by sector) partíció mentést abban az állapotban amikor az általunk használt szoftverek, fejlesztőeszközök mindegyike telepítve és konfigurálva van. Ez viszonylag ritkán változik - lényegében csak a szoftver update-ek érkeznek -, így elég ha 1-2 havonta csinálunk egy-egy új mentést a c-ről. Mindennek az a lényege, hogy akármilyen baj történik - legyen szó hardverhibáról, vagy a windows "elcsesződéséről" - , akkor hamar lehessen folytatni a munkát. Ezzel a módszerrel 30-40 percen belül visszaállítható egy teljes gép, és ott lehet folytatni a munkát ahol 40 perccel korábban abbamaradt.

    Tudom, hogy felmerül a kérdés, hogy de miért pont így, hisz lehetne máshogy is, de erre hosszú lenne a válasz. Az itthoni NAS-omon - ami most éppen 12TB-os- nekem is egyetlen volume (partició) van, mert ennél ez a praktikus. De a munkagépemen nem, és az okok részletezése hisszú lenne. Mindenhol azt kell használni ami az adott körülmények között a legjobb. Légyszi hidd el, hogy megvan az oka, hogy a laptopomon miért ez a rendszer. :)

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák