Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    802.11 a/ac képes eszközt keresek otthoni használatra, ebben szeretném a segítségeteket kérni. A problémám az, hogy a szomszédságomban szinte megszámlálhatatlan mennyiségű 2.4GHz-en működő WiFi hálózat miatt a szintén 2.4-es itthoni hálózatom throughput-ja gyakorlatilag konvergál a nullához :) és szeretnék áttérni 5GHz-re. Jelenleg csak az "a" szabványt támogató eszközökkel rendelkezem, de a jövőállóság jegyében beruháznék az "ac" szabványra is. Olvasgatván a fórumot és az összefoglalót azt látom, hogy jelenleg az ASUS és a TP-Link szerepelnek mint a lehetséges alternatívák. Személy szerint mindkét márka termékeivel elégedett vagyok, bár az ASUS mintha előrébb járna a témában. Ezt hogy látjátok?

    Az elején nem véletlen írtam "eszközt". Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg tudtok-e ajánlani a/ac képes access point-ot? Ha jól látom, akkor az ajánlott eszközök között csak olyanok szerepelnek, amelyek egyben router / NAS / média szerver / torrent kliens / stb... funkciókat is tartalmaznak, de ezek közül egyikre sincs szükségem. Amire szükségem lenne, az csupán egy 5GHz tartományú WiFi hálózat, amelyet egyszerűen bridge-ként csatlakoztatnék a már meglévő routeremhez. (Bár tartok tőle, hogy - még ha lenne is ajánlott access-point - árban nem biztos hogy megérné...)

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • válasz kali #49441 üzenetére

    Kedves kali!

    Nagyon köszönöm gyors válaszod! Nézegetem még egy kicsit, de valószínűleg az Ubiquiti UAP-AC-LITE vagy UAP-AC-LR lesz a befutó :)

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

Új hozzászólás Aktív témák