Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz WestBam #36529 üzenetére

    TP-Link router esetén torrentezéshez custom firmware kell majd, Asus-on van a gyáriban is.
    Ajánlott 5 GHz-es típusok: Asus N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link 3600/4300/4900/Archer C7.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Jedster

    tag

    válasz WestBam #36529 üzenetére

    "a házban elég vastag falak vannak így mindenképp olyan router kell aminek magas nagyon a kimenő jelszintje"

    Na ez az ami nem fog összejönni. A kimenő jelszint törvény által meg van szabva. A minősítést úgy kapja meg a router, ha a szabványnak megfelel. A kimenő teljesítménye nem lehet 100mW (20dB) feletti (EIRP). Ha van hozzá jó erősítésű antenna (mondjuk az 5dBi már nagynak számít), akkor a teljesítményt annyival visszaveszik, hogy ne lépje át a 20dB-t. Az ASUS már eljátszotta azt, hogy egyes routerei túl magas teljesítménnyel kerültek a boltokba. A konkurencia fel is jelentette őket, hogy nem szabványos eszközzel értek el előnyt.

    Custom firmware esetén lehet tornázni a jelszintekkel valamennyit (hogy milyen hatással, azt chipje válogatja), amit még elbír az áramkör, de gyárilag biztos nem lesz lényegesen nagyobb egyik router adóteljesítménye se. A nagy antenna a telefon/tablet upload ágán tud sokat dobni, ami a kapcsolat stabilitására is jó hatással van. Ha a kliens is külső antennás, akkor a router antennája nem számít annyira.

    Nekem is volt 941ND-m, V3.5-ös. Tapasztalatom szerint, kivételesen jó hatótávval rendelkezik. Ennél jobbat maximum a beamformingot támogató routerektől kaphatsz (ASUS-nál azt hiszem AiRadar feliratot kell keresni).

    Két dolgot még érdemes megemlíteni az 5GHz-ről. A falakat kevésbé szereti, mint a 2,4-es, tehát szobán kívül, gyengébb lesz vele a jel. A külső antennás dual band routerek vagy a 2,4-es antennát építik be, és a külső az 5GHz-es (pl. WDR4900), vagy külső dual band antennákkal rendelkeznek (pl. WDR3600), ami valamennyit ront a hatásfokukon. pl. A WDR3600 esetén 2dBi, illetve 3dBi az erősítés.

    A NAS levátásához: az áramspórolás miatt éri meg kikapcsolni és leváltani. Teljesítményben a legerősebb routerek sem fognak olyan jól torrentezni/NAS-olni, mint a külön NAS. Mondjuk a mostani routered áteresztőképessége 100Mbit körül van, mert nem gigabites, de azt a sebességet tudja is NAT-olni, custom firmwarrel is. Hacsak nem vennél ARM alapú routert, akkor nem nőne a NAT-olás sebessége. Bár egyes vélemények szerint az ASUS N65U is tud 25-30MB/s-ot, de erre azért nem vennék mérget (valószínű egy USB3-as eszköz is kell hozzá), és ez is 25 felett van.

    Szerintem elsőre azt kéne eldönteni, hogy fontos-e az 5GHz. Ha elég a 2,4, akkor 15 alatt már kapni TP-link 1043NDv2.x-et, amit 720MHz-es SoC hajt, ami elég gyors. Erre saját firmware kell, ha torrentezni szeretnél, ezért nem árt, ha erős (a hw NAT csak gyári firmware alatt működik). 20 körül van ARM alapú ASUS N18U, ami szintén nagyon erős.

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz WestBam #45799 üzenetére

    Ami a leginkább megfelel az igényeidnek az az Asus N18U lenne.
    Nem kellene egy NAS-t lecserélni egy router-re, sokkal jobban bírja a terhelést mint bármelyik router.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • dugesz77

    őstag

    válasz WestBam #46857 üzenetére

    Reggel nagyon nem stimmelt az Edigital oldala. Én olyan 3/4 7 körül próbáltam 3x is eljutottam az átvételi pont kiválasztásáig de mindig kidobott. Negyedszerre sikerült volna minden de a legvégén a megrendelés véglegesítésénél kiköpte,hogy hiba 0 termék volt a rendelések között is. Viszont 2 percen belül jött az email,hogy mégis sikerült.. Egyébként én egy mostanában kehes Tplink 1043nd -ről váltottam az Asus RT-N18U-ra.

Új hozzászólás Aktív témák