Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osonte

    senior tag

    válasz -Maci- #95306 üzenetére

    Nekem az a tapasztalatom, hogy a TP-Link olcsó árkategóriában nem korlátozza a Wifi teljesítményt, pár hónapja még 20 ezer Ft alatt vettem egy TP-Link AX20-at. Képes egy viszonylag nagy házban egy egész szintet lefedni. Viszont nincs vezetékes MESH rendszerre lehetőség, ezért csak akkor opció ha egy eszköz lefedi amit kell. Mivel elköltöztem két szintet kellett volna lefedni, azt már nem ugrotta meg. Ezért váltottam Asusra, jóval gyengébb közel 40 ezer Ft-ért az RT-AX58U V2 (kb reggelire megeszi a TP-Link AX20 hatótávban). Viszont az Asusból tudtam kettőt venni, amik vezetéken összekötve MESH rendszert alkotnak és így már mind a két szinten van megfelelő Wifi 5GHz-en, illetve az Asus szoftvere sokkal komolyabb, mint a TP-Linknél. Mondjuk ez így majdnem 80 ezer Ft volt. Ahogy írják többen az Asus drágább routerei is tudnak nagyobb lefedettséget, de nem a 40 ezres...

  • cs.zs.

    addikt

    válasz -Maci- #95306 üzenetére

    Szia,
    én ugyanabban az árkategóriában vettem routert, amiről te is beszélsz.
    Nem találsz 2 egyforma embert 2 egyforma igénnyel, és 2 egyforma lakással/falakkal, ezáltal lefedettséggel. Ha valakinél egy router marha jól teljesít, az nem garancia arra hogy nálad is jól fog, de lehet fordítva is: valahol elbukik (a falak miatt), nálad meg lehet tök jó.

    A képességek, ami alapján én kerestem a routert:

    - 2,4 GHz sávon ne a legkisebb, 300 megabites osztályba tartozzon már, hanem az eggyel nagyobba (574), hiszen az egy elméleti maximum, azt úgysem éred el soha. Ha 300-ast veszel, max 150-200-zal tudsz 2,4 GHz-en netezni. Így természetesen 574-est vettem, gigabites kábel megy a seggébe, 5 GHz-en 950/950 mérhető, de 2,4 GHz-en így is csak 320-380 Megabit/sec. Elfogadom.
    - Legyen USB bemenete, de akkor lécci ne 2.0, hanem ott is lépjünk már 1 lépcsővel fejjebb, legyen 3.0. Az lett.

    Máris elértünk a harmincezres sávhoz. Ha ez a 2 feltétel teljesül, akkor a legolcsóbb AX routereket már ki is lőttük.
    Jó lett volna, ha a bemenete nem csak 1 gigabitet tud kezelni, hiszen már most is 2 gigabites netem van, azt dugom a seggébe, de az olyanok 80-90.000 Ft környékén kezdődnek, úgyhogy az kilőve, nem lesz olyanom :DD

    Ez lett, most 2 hónapos:

    ...itt kérem mindenki!

Új hozzászólás Aktív témák