Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Gubek-Einste #56188 üzenetére

    Igazából lényegtelen, sima 10 es válaszfal tégla van a lakásban, és kb 3 méter a gépek között.. lakáson kívül meg jobb is ha nem ér messze, még a végén rácsatlakoznak a migrantok az iphonejaikkal. Igazából egy sz@r RT-10 es asus routerrel is a másik háztömb aljában a réteses kiscsaj is tudott netezni rólam.. (innen üzenem hogy a harmadik zene cédéjére még mindig fér pár szám) pedig az van vagy 40 méterre meg vagy 3 szomszéd lakásra.. biztos kimegy a jel az ablakon, végigmegy az utcán, majd bemegy az üzlet kirakatán és így ér célba. Illetve én hátul a parkolóban, ami 30 méterre legalább van, meg 2 emelettel lejebb tökéletesen netezem a kocsiban.
    Szomszéd lakások vagy üresek, vagy kötekedő nyugdíjasok lakják, nem nagyon szórják a mikrohullámot, maximum ha az unokától kapott maradékot melegítik.

    Az a lényeg hogy ne legyen egy hulladék, a mostani Asus RT-10 es router imádott olyanokat csinálni, hogy a Thinkpad T400 intel wifi kártyjával ha rámentem, nekem tökéletesen ment a netem, de mindenki másnak meghalt és sűrű anyázásba fulladt a családi alaphangulat. Vagy pl, olyan DNS fordítási válaszidőket produkál, hogy direktbe kötve ütöd az entert, és mondjuk 300ms alatt betölt egy weblap, asus hulladékunkat közbeiktatva spontán felugrik 1-2 másodpercre!!
    Régen volt egy WL-500g asom, oleg féle firmware-t raktam rá, egész használható volt, kb 8 évig húzta, utána durrant el a tápjában egy kondi, azt kicseréltem egy másfélszer akkorára miután kidremeleztem a házára egy 2 forintos nagyságú lyukat, majd ha már kéznél volt a gép, hirtelen felindulásból fúrtam rá még 100 darab 3 as lyukat hogy tudjon hűlni is kevésbé itassa át a városközponti szoba friss levegőjét a nyákszag, majd valami újra elszált benne kb 4 év múlva, akkor játszottam vele diszkosz vetősdit, azóta valahol elbújt előlem. Egyébként az csak a komplett wifi kártyáját felejtette el néha, akkor kb 15 ször rángattam ki-be belőle a tápot, és máris észhez tért, más tudtommal gariztatta, dehát ha már a firmware orosz volt, az én javításaim is hasonló stílusúak voltak hozzá, de működtek. Illetve nagyon sokszor volt, hogy elfejtett kapcsolatot létesíteni, akkor elővettem a COD2ből tanult M1 grant fegyver skill -t, connect gomb nyomkodása 10 ezerszer másodpercenként, sűrű qrvaanyázás közepette, és megjavult, magától ez miért nem ment... (költői kérdőjel). (Hasonlót az RT-10 is rendszeresen elkövet.)
    Szóval a nyomató, ftp szerver, webkamera, torrent kliens futtatás, és egyéb iszonyatos hasznos, de soha nem konfigurált iszonyat hasznos fícsöröket félre téve, melyik az a router ami a szolgáltatótól kapott edénykészlet jófogáson kapott értékenek (most 28e -ért hirdetem) a feléért megvehető, és megkímél a további kopaszodástól mert lassan kevesebb hajam lesz mint apámnak. Asusból már az alaplapokat is félre tettem egy másik fiókba, az utóbbiakból tanulva nem szeretnék tőlük vásárolni semmit, szépen próbálkoznak, de ez még mindig nem tűnik annak ami.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák