Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multibit

    veterán

    válasz Lasersailing #101545 üzenetére

    *ezt hívják wifi nélküli routernek?
    Az a "baj", hogy ez a legtöbb lehasználónak, valami csoda. A router routol/natol, nem rádiózik ;) A rádiózás az AP dolga.

  • Patice

    nagyúr

    válasz Lasersailing #101545 üzenetére

    Ezek a vezérelt hálózatok már nem csak annyit tudnak, hogy egy eszköz a főnök és az irányítja a többit, hanem a vezérlés külön programmal, szoftverrel történik, ami futhat egy helyi gépen, egy hálózati eszközön (vezérlő), vagy felhőben is.
    A wifi egy nagy egységes hálózat, és a vezérlés irányítja a klienseket, egyik AP-ról a másikra, nem pedig a kliens bénázik, nem kell a váltással foglalkozni, nem kell kézzel átváltani egy másik hálózatra, nincs 2,4 GHz vagy 5GHz külön, csak egy nagy wifi.
    Ezek már tudnak több párhuzamos wifi hálózatot is üzemeltetni, amit teljesen el tudsz különíteni (más név, más jelszó, vendég wifi is lehet több is).

    A padláson milyen kondíciók uralkodnak?
    Mert az nem túl ideális hely egy elektronikai eszköznek.

    Ubi oldalon az Unifi rendszer tudja azt amit fentebb írtam, pl. egy USG-Pro, az ami router + hálózati vezérlő (irányító) egyben. Vagy még a Dream Machine vonal töltheti be ezt a szerepet.
    E mellé kell pár Wifi 6-os AP, amit a LAN kábelen kell táplálni árammal ( ez a POE = Power Over Ethernet)
    POE-ből jelenleg 3 szabvány van: POE, POE+, POE++ (15W, 30W, 90W)
    POE-t switchek tudnak jellemzően, de más kombinált cuccban is megtalálható.
    Szóval egy ilyen is kellhet, attól függően mit (melyik rendszert) akarsz építeni.

    Unifi témában tudom ajánlani ezt az amerikai csatornát.

    TP-link oldallal jobban képben vagyok, mert magam is Omada rendszert használok itthon.
    Ha nulláról kellene építkeznem, akkor központi egységnek egy ilyet raknék be (árak), mert ez router, Omada vezérlő és POE+ switch is egyben.
    Ebben sincs wifi, ahhoz Omada AP kell, van kültéri is.

    Nekem EAP610-es van kettő és egy EAP610 Outdoor.
    A lefedettség 110nm alapterületű családi házban két AP-pal teljesen rendben van és a sebesség is bőven jó mobil eszközökhöz.
    Mert ugye mobil eszközöknél a kliens képessége inkább a szűk keresztmetszet, nem az AP.
    A sebesség és kiszolgálható kliensek fokozatosan emelik az AP-ok árait, ezt rád bízom, hogy hol találod meg a saját igényeidnek + pénztárcádnak megfelelő modellt.

    Előbb ajánlott csatornán találsz Omadás bemutatót is asszem, keress majd rá.

    Harmadik lehetséges versenyző lehet még a Zyxel Nebula rendszere, ez nekem is teljesen új, nem tudom mióta van, milyen, hogyan van ennél a rendszernél a vezérlés.
    Honlapjuk alapján úgy látom ennél csak felhős vezérlés van, az alap csomag ingyenes, komolyabb igények esetén (pl. céges felhasználás), már fizetős a licensz.

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

  • rekop

    senior tag

    válasz Lasersailing #101545 üzenetére

    Itt a PH-n is van Ubiquiti téma, ami ugyan nem kifejezett eszköz ajánló, de ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, tedd fel ott nyugodtan, valószínűleg fogsz rá választ kapni. A vlan témakör már egy kicsit "mélyvíz" kategória, legalábbis egy átlagos otthoni hálózathoz viszonyítva. Ezzel kapcsolatban írtam én is egy részletesebb összefoglalót, ami talán segítség lehet, hogy eldöntsd mennyire akarsz belemélyedni a dologba. Én például nem feltétlen ajánlanám mindenkinek az Ubiquiti/Omada, vagy a Mikrotik eszközeit mert a megfelelő beállításukhoz elég széleskörű (egyrészt általános hálózati, illetve gyártó specifikus) ismertetekkel kell rendelkezni. Da ha valaki nyitott ezeknek az elsajátítására, és érdekli a téma, akkor érdemes megfontolni szerintem, mégha többe is kerülnek általában, mint a konzumer megoldások.

    Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Új hozzászólás Aktív témák