Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Soma01 #18975 üzenetére

    Ezt miből szűrted le? :)

    Az igazat megvallva a Gargoyle-t nem nagyon ismerem, csak egy rövid ideig próbálgattam anno WL-500GP-n. Sőt, az egész OpenWrt-vel nem nagyon szimpatizálok, és azt kell, hogy mondjam, hogy OpenWrt-ben nem is olyan egyszerű ez a gépenkénti limitálás. Egész biztos, hogy van rá mód, én ezt nem kétlem, de az igény már többször is felmerült rá, többek közt a 1043-as topikban is, de egy-két külföldi fórum linken kívül semmilyen megoldás nem született rá!

    Ha végképp eldöntötted, hogy SOHO routerrel akarod megoldani ezt a dolgot, és engem kérdezel ez ügyben, akkor azt tudom javasolni, hogy vegyél egy Tomato kompatibilis vasat, mondjuk egy Linksys E4200-at, abban ez simán beállítható. Mind a torrent szűrése Layer7-el, és / vagy a fontosabb tracker url-ek blokkolásával, illetőleg könnyen limitálhatod a felhasználható sávszélességet és maximális kapcsolatszámot is. És bár továbbra is fenntartom, hogy 30 klienshez nem SOHO router kell, ha kellően megfékezed a torrentezést, mondjuk gépenként 50 engedélyezett kapcsolattal számolva, egy időben 20-25 júzerrel, az maximum 1000-1200 kapcsolat, ami még beleférhet.

    De nem ez az ideális megoldás!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák