Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    Sziasztok!

    A kérdésem pont a téma címe lenne.
    Az alaplapom maximum ddr2 1066mhz-s ramot bír el és most van benne 2x1gb Kingmax ddr2 800mhz-s ram. Ezt szeretném is benne hagyni, de mivel 4 slotos ezért akarom bővíteni, és azon gondolkoztam, hogy 2x2gb ddr2 1066mhz-s kéne bele. Azt olvastam, hogy a Kingmax ramokat szeretik a Gigabyte alaplapok(enyém: Gigabyte GA-P35-DS3), ezért ez a márka jó lenne nekem szerintem, de kérdezem, hogy ti mit ajánlanátok?
    Illetve, hogy ugyebár a mostani két ram is dual chanelbe van és a következőt is abba akarom, de azt olvastam egy helyen, hogy a 2gb-osokat nem jó dual chanelbe kötni, vagyis nem mindig "találják" meg egymást és néha csak simaként üzemelnek. Nektek mi a véleményetek erről? Illetve, hogy egyáltalán mit ajánlotok? Olvastam itt mindenféle a feszültség fontosságáról és valami CL számról ami esetenként fontos egyeseknek.
    De többet nem tudok, sajnálom. Szóval a nagy kérdés, hogy "Milyen RAM-ot vegyek?"
    Köszönöm előre is a türelmeteket és segítségeteket.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    válasz adamssss #915 üzenetére

    Köszi a választ!

    Akkor sem ha négy slotos a lap és van kettő sárga és kettő piros színű? Tehát a két azonos színű tartozik egybe gondolom. S akkor úgy sejtem, hogy egymást nem zavarják be, mert így 2x2-s a dual chanelje a lapnak.
    Továbbá még a régebbi hozzászólásomhoz annyit, hogy Intel Core2Duo e4500 a procim és valahol azt olvastam, hogy az inteles procik érzékenyek a ram feszültségére vagy mi. De ezt nem tudom ,hogy hogy van. (még mindig aktív a régebbi és mostani kérdésem is)

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    válasz Qru #924 üzenetére

    Köszi a választ! Egyébként lehet, hogy jövőre vagy utána munkára is fogom használni, mert most állok továbbtanulás előtt és lehet ilyen szakirányba megyek el. Egyébként most játékokra használom többnyire. Azért nem akarom eladni, mert azért még is csak több a 6 mint a 4 és nekem nincs pénzem új gépet venni sem most, sem az elkövetkező pár évben. Van egy jó alaplapom, most szeretnék venni ramot aztán a procim az még jó, de azt lehet húzni is, vga-k meg még az újak is jók bele, úgyhogy ezért csinálom így. Amúgy ha szerinted elég 4gb-is akkor nem lenne egyszerűbb még kettő ilyen ramot vennem? Tehát még 2x1gb Kingmax ddr2,800mhz? A későbbi bővítés miatt nem akarnám ezt egyébként.
    Még azt hadd kérdezzem már meg, hogy ramot használtan érdemes-e venni és ha igen mire kell odafigyelni?

    Ó, igen és még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha ilyen ramot akarok venni, tehát ddr2-s inkább 1066, de elfogadható a 800mhz-s is. Tehát most megéri venni, vagy esetleg jövő nyárra lejjebb megy az ára? Ez azért érdekelne, mert jövőre érettségi, tehát nem fogok olyan sokat gépezni, de utána viszont igencsak fogok. Szóval jó lenne már most is a ram, de ha jövő nyárra esik az ára akkor kibírom azt is.
    Köszönöm a türelmeteket előre is.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    válasz Alex123 #929 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ, de nem teljesen értem amit mondasz.
    Valahol azt olvastad, hogy 4x1gb lassabb mint a 2x2 de utána még is azt ajánlod ,hogy tegyek bele még 2x1gb 800-ast.
    A többit értem, tehát inkább vegyek most és ne később. Köszönöm a segítségedet!
    De ha lehet inkább a meglévő 2x1 800-s mellé vennék 2x2-t ,hogy többé ne legyen vele gond. Mondom 2x2 slotos a lap is. Tehát működik az dualban meg az új is külön chanelen menne.Nem hiszem, hogy összezavarnák egymást. Vagy mégis?
    Azt mondjátok ,hogy ha a meglévő 2x1 800 mellé vennék még 2x2 1066-ot akkor az nem adná magát?

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    Sziasztok!

    Nézegettem az alaplapom oldalát: http://www.giga-byte.hu/products/mb/bios/ga-p35-ds3_20.html
    S volt ott egy olyan, hogy memória kompatibilitási lista, mivel ugyebár nem rég írtam is, hogy milyen ramot vegyek és még mindig ennél a kérdésnél tartok ezért hát megnéztem és az jött le, hogy vagy nagyon régen volt az a lista megszerkesztve/frissítve, vagy pedig nem jók a lapomba a 2x2gb-os 1066mhz-s ramok.
    Mit gondoltok? Lehet túlságosan pepecselőnek tűnök, de szerintem ez jó lap, jövő nyárra meg sok jó videó kártya lesz olcsón amivel sokat dobhatok a gépemen szerintem (mostani vga 8600gt 256mb, passzív) aztán a cpu-m (c2d e4500 2,2ghz) tudom húzni, vagy még mindig tehetek bele jobbat és azt húzom, ramba viszont nem tudok dűlőre jutni, hogy elég-e a mostani (kingmax 2x1gb 800mhz) mellé még 2x1gb-os vagy vegyek inkább előrelátóan 2x2-t...
    Nevessetek ki, de olyasmit tervezek, hogy a mostani lapba jövő nyáron veszek egy gxt460-t vagy valami hasonló karit és azt remélem, hogy akkor olyan 20-30e ért meglehet venni, mondom, ha azt nem hasonló jó kártyát annyiért. Szerintem azt a mostani procim ki is tudná használni, vagy ha nem, húzok rajta, vagy már jóval jobbat is tudok venni 10, esetleg 20e-ért akkor. No de a kérdésem, hogy (főleg játékra kéne a gép), hogy az ilyen jobb gpu-t ki tudja e használni 4x1gb ram, vagy inkább a mostani 2x1 mellett üzemeljen még 2x2?
    [a lapomba ugyebár 4db ddr2 ram slot van és kettő sárga és kettő piros színű, tehát gondolom különböző fajta ramok mehetne egymás mellett dualban. (pl: mostani a sárgában és az új meg a pirosban)] Azt mondom tehát, hogy nem kell, hogy mind a négy ugyanolyan legyen.
    Tényleg röstellem magam, hogy ennyit írok és, hogy így fröcsögök mindennel, de nem vagyok egy gazdag ember és ha bővítem a gépem azt úgy akarom, hogy jó is legyen minél olcsóbban. (játékokhoz még annyit, hogy max 2-4 évig fogok még játszani gépen, ezért akarok úgy bővíteni, hogy kibírja addig...)
    Tehát nem akarok olyat, hogy most megveszek valamit aztán egy év múlva eladom megint veszek valamit és így bizniszelek...
    Tudnátok pár építő jellegű mondatot intézni hozzám? Nagyon megköszönném!
    [sokat dolgozom és nincs sok időm utána nézni a dolgoknak, ezért írok ide]
    Bocsi még egyszer és köszönöm a türelmeteket. Mindenkire kíváncsi vagyok! Akár itt akár pü.
    További minden jót!

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    Sziasztok!

    Elöljáróban, a konfigurációm az adatlapomon.

    A lényeg, hogy most következő nyáron reménységem szerint szeretnék venni egy Gtx 460-as videokártyát. Úgy néz ki, hogy 1gb-os verzióban, de még ez sem biztos.
    S ahogyan az adatlapomon láthatjátok van a gépembe 2x2gb 1066mhz-s ram, s 4magos 2,66ghz-s cpu.
    A kérdésem az volna, hogy elég-e ezen (úgy mintha már meglenne az 1gb-os gtx 460) konfiguráció mellé ez a 2x2gb 1066mhz ram, a fent írt processzorral, vagy kellene még bele több? Kérlek a kérdésemet úgy vegyétek, hogy nem azt szeretném kérdezni, hogy ebben a pillanatban elég-e, hanem, hogy 1-2, esetleg 3 év múlva is elég lesz-e?
    Illetve, hogy a ddr2-s ramok ára a rövidebb, illetve távolabbi jövőben emelkedni, csökkenni fog-e?

    (S ha nagyon nem tévedtem még el, akkor esetleg a cpu-ról tudnátok-e valamit mondani, kell-e majd nagyobb, vagy "jó ez ide"?)

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    válasz adamssss #1637 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a válaszodat!

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    Sziasztok.

    Meglepődve tapasztaltam a DDR4-es ramok árcsökkenését. Utoljára kb. egy éve néztem őket gépvásárlás miatt, és az akkor megvett ram már feleannyiba kerül csak. Kérdésem azokhoz, akik esetleg napról-napra nyomon követik az árakat. Mi a mai tendencia? További csökkenés, esetleg emelkedés várható?
    Tudom senki sem jövőbelátó, de azért aki benne van, az kb látja a görbét maga előtt.

    Köszönöm szépen.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák