Új hozzászólás Aktív témák

  • rootkit3

    újonc

    válasz King Unique #47726 üzenetére

    Milyen konkrétumot kérsz az adatok gyűjtésére azon kívül amit már leírtam? Maga a windows mondja, hogy gyűjt adatot, de engedélyt ad, hogy kikapcsold az ún. advertising ID használatát, ezzel nem releváns hirdetések jönnek majd szembe. Nem az adatok gyűjtését tiltod le. De ahogy említettem, minden cég gyűjt adatot. Még egy rohadt linux disztró is. Ubuntuban pl. shopping lensnek köszönhetően minden dash keresés megy az amazonhoz is. De egyébként ha kíváncsi vagy GDPR alapján kikérheted bármelyik cégtől, hogy mit gyűjtöttek össze rólad. Én nem rég kíváncsiságból kikértem az appletől. Brutális mennyiségű információt gyűjtenek. De amint már említettem van akit ez zavar, van akit nem. Van aki nem bánja ha egy cég teljes profilt készít róla, tudja minden érdeklődési körét, a hobbijait, mikor kel, mikor fekszik, az összes beszélgetését, a szívritmusát, a vásárlási szokásait, látja az összes fényképét, a tartózkodási helyét, zenei ízlését, betegségeit, stb. Viszont van olyan is akit ez egyáltalán nem zavar. Nem mindenki egyforma. Az adatokkal való visszaélést pedig nem feltétlenül úgy kell érteni, hogy elárasszák a netet a privátnak hitt fotókkal, vagy megzsarolnak valakit. Mond valamit az, hogy cambridge analytica? Ha érdekel a téma, keményen bele lehet ásni a témába és meglátod, hogy egy ilyen személyes adatokból létrehozott profil használatával mennyire befolyásolhatók és az orruknál fogva vezethetők az emberek. Esetleg hallottál már arról, hogy van ország, ahol a begyűjtött adatok alapján osztályozva vannak az emberek?

    OFF az OFFban: kb. egy éve töröltem itt a fórumon egy 15000+ hozzászólással rendelkező profilom, mert meguntam a folyamatos személyeskedést. De látom itt semmi nem változik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák