Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Akos1994 #33372 üzenetére

    Ilyennel kár is volt próbálkozni, az a program nem erre van kitalálva, élő rendszeren belül működik.

    Van lehetőség a registry-fájlok (System, User) megnyitására a Regedittel (Fájl, Struktúra betöltése), abból ki lehet másolni egy-egy ágat, amire szükség van, utána egy kis szerkesztést kell a végezni kulcsneveken (Notepad, Csere) mivel ilyenkor megváltozott néven (útvonalon) jelenik meg a Regedit alatt.

    Ezt a legszükségesebb programokon el lehet végezni, már amelyiknek a beállításai ilyen módon át is hozhatók. A rendszerbe mélyebben beépülő, főleg MS programoknál ez nem feltétlenül megy, vagy külön utána kell nézni.

    Pl. IE tárolt jelszavak kódolt formában vannak a registryben, ami szintén csak az élő rendszeren belül fejthető vissza, kívülről csak egy adathalmaz.

    Vagy vannak olyan programok, ami .ini fájlba ment, azt könnyen át lehet hozni, pláne én például törekszem ilyen programok használatára, ami jól hordozható, vagy legalábbis szeretem tudni, mi, hol tárol. Így szükség esetén ki tudom bányászni a kellő adatokat.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák