Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz masterful87 #75950 üzenetére

    en azt szamoltam akkor, hogy a DDR3-DDR4 kozott alig volt ardiffi ujan (akkor), es ha nem ragaszkodtam volna a M2 SSD csatihoz, meg csak DDR4-2400-t veszek amiatt 3k-val, a H110-s Asrock HDV mATX deszka 8k-val olcsobb egyben az egesz, akkor ugyanugy 56k-ra jott volna ki, mikozben a 4xxx-s i3-t 8GB DDR3-1600-l meg vmi H61-s MSI mATX deszkaval akartak gari nelkul adni ennyibe, ami M2-t ugyanugy nem tudja.....sot meg azon kivul mast se, amit a H110-s alapbol

    es nehogymar a DDR3-1600 meg a 4 evvel korabbi es egy uj technikai fejlettseget hasonlitsuk egymashoz, mert a ketto eg es fold, meg egy most fapad deszka is jobb vetel egy regebbi jobb fajatanal
    azaz szogugyanannyi lett volna igy is, es az egyik vadonatuj, 0perces garival a nevemre szolo kiskerbrutto szamlaval, a masik meg kb 4 eves hasznalt...es meg lassabb is
    hat hujevagyok, nem?

    40k-nal egy forinttal nem erne tobbet az a hasznalt, hiszen kozben ott lenne arban meg egy Skylake-s lepcso is
    anno 30k-s lap nem tud annyit, amit most egy ujan brutto 15k-s is tud nyujtani....akkor a regi mennyit is er, amit 18-20k-ert akarjak eladni? meg igy mar kinek? :U
    15k nettoja 12k, ennyi az ara haszanaltan az aktualisnak, akkor a 2 gennel korabbi nem garis, butabb mennyit er igazabol?

    -----

    OK, hogy most a DDR4 RAM tobbe kerul ujan, de csak akkor van nagy diffi, ha a DDR3-t hasznaltaban nezed, meg abbolis a lassabbat
    ujonnan a DDR3-2400 a 2x4GB 25k
    a DDR4-2400 2x4GB meg 29k
    hutoborda nelkuli Crucial 2400-s 2x4GB 24k
    (pcx.hu)

    a DDR3-1600-s csak 20k ujan, de az nem is az a sebesseg...jo persze vagom en, hogy a mennyiseg altalaban jobban szamit 8-16GB-g, mint a gyorsasag :K

    ilyen par ezres diffiert tuti nem vallalnek be egy ennyivel regebbi cuccot

    RAM-t en pont nem vennek hasznaltan, max ha adjak melle a garipapirt is, az meg egy 3-4eves cuccnal nem hiszem van/ervenyes meg

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

  • Create.

    addikt

    válasz masterful87 #75950 üzenetére

    Én most vettem kb 1 hónapja 8gb samsung ddr4 2400mhz ramot, igaz csupasz meg gondolom nem a legjobb időzítésekkel van megáldva, de játéknál ez kb semmit nem számít. Illetve, ha nem tuning a cél, akkor bőven jó, többen is árultak ilyet. Gari az nem volt rá, de ilyen áron nem is elvárható szerintem.

    Ezeket vettem:
    Asus h110m-a 13.5k kb 2év gari
    G4560 16500 gari nélkül
    8gb samsung ddr4 2400mhz 12k gari nélkül
    Gigabyte 1060 gtx 3gb 63k 3év gari újonnan
    Zalman t3 ház 6.2k gari nélkül új
    Chieftek eco 500w 12k új 2év gari
    120gb kongston v300 ssd 12k gari nélkül

    Minden alkatrészből 1k-t le kell venni a posta miatt, a ramnál 2k mert utánvéttel vettem.
    Még a procit tuti cserélem a közeljövőben, de már ígyis bőven jó játékra ez a gép is. (Azért van csak 120gb ssd mert csak pubg-val játszok az meg elfér rajta)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák