Új hozzászólás Aktív témák

  • bandi0000

    nagyúr

    válasz SlyChocolate #74244 üzenetére

    mivel elmagyarázni nem tudom, így wikipédia :D :

    Az utasításkészlet, vagy utasításkészlet-architektúra (Instruction Set Architecture, ISA) a számítógép-architektúra programozáshoz kötődő része, ami magába foglalja a bitszélességet, a használható natív adattípusokat, gépi kódú utasításokat, regisztereket, címzési módokat, memóriaarchitektúrát, megszakítás- és kivételkezelést és a külső I/O-t. Az ISA specifikációjához tartoznak az opkódok (a gépi kód) és az adott processzor natív parancsai.

    lényegében komolyabb dolgokban van szerepük, általános felhasználásba nincs, én még programozok is a G4560-on :D

    eddig az intel minden architectúrából 2 verziót csinált, 1151-ben jelenleg 1-es és 2-es szériás lapok vannak, pl Z170, Z270, fel le kompatibilisek, de érthető okokból a régebbi lap, az újabb procit nem támogatja, de az újabb lap a régebbi procit igen, tehát ha úgy csinálod mint én, hogy vennél egy g4560-at, meg egy z170 lapot, akkor nem fog elindulni a gép, addig míg le nem frissíted az alaplap biosát, de ha kapásból a 2-es szériából választasz akkor nem lesz gond

    Xbox One: bandymnc

Új hozzászólás Aktív témák