Új hozzászólás Aktív témák

  • CSiiBI

    csendes tag

    Sziasztok Tisztelt Szakértők!

    Lehetőségem adódott processzort cserélni a gépemben. Jelenleg i5 6500 ketyeg benne.
    Az árbeli különbségek nem igazán mérvadóak a mostani állás szerint., a jelöltek pedig: i5 7600K; i7 7700; i7 7700K.

    A gépet jelenleg böngészésen és a többi "hétköznapi" dolgon kívül játékra használom minimálisan mert nincs túl sok időm, valamint építőmérnöknek tanulok és az ehhez szükséges AutoCAD, ArchiCAD stb. programokat használom.
    A csere nem lenne szükséges hiszen a jelenlegi konfig is elég nekem, de a jövőre gondolva ha majd új PC-t szeretnék összerakni, akkor nem mindegy, hogy az alkatrészeken, hogyan tudok továbbadni, mennyire maradnak majd értékállóak, és mennyire marad időtálló, hogy ez minél később következzen be.

    Processzor tuningolásában szintén nem gondolkozom, de nem fosztom meg magam a lehetőségétől mindenképpen. Videókártyám is maradni fog még egy darabig, de ha váltanék akkor 1060-t vennék.
    ( Másik kérdés, hogy érdemes a 6GB-s verziót megvenni a 3GB-s helyett, vagy az is tökéletesen teszi a dolgát?)

    Jelenlegi konfiguráció:

    CPU: i5 6500

    Alaplap: ASUS Z170I ( mini itx )
    RAM: 2x8GB HyerX Fury Black
    Videókártya: ASUS GeForce 960 4GB OC Black Edition
    SSD: Samsung 850 EVO 250GB
    HDD: WD EZEX 2x1TB
    Ház: Phanteks Evolv Mini Itx

    CPU hűtő:
    Gyári, de ha K-s procira esne a választás akkor nyílván be kellene szereznem egy "normálisat" lehetőleg 14k környékén, és olyat ami el is férne. Én ezekre gondoltam: Phanteks PH-TC14S vagy PH-TC14CS.
    Nem szeretem a vastag, tömzsi, nehéz dögöket.

    Válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv:
    CSiiBI

Új hozzászólás Aktív témák