Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaberking

    senior tag

    Leírom a tapasztalataimat, hátha segít valakinek a döntésben.
    AMD FX8320@4.6 GHz + Asus M5A99X EVO r2.0 -t (a pcm leírása az adataimnál megtalálható), cseréltem Intel i7-4790K@4.5 GHz + Asus Maximus VII Hero -ra. A többi hardvereszköz változatlan maradt.
    A windows telepítésekor már észrevehető volt, hogy sokkal gyorsabb a rendszer, pedig itt még nem volt húzva az új proci. Mikor az összes driver feltelepült és be lett állítva a Win 8.1 PRO, még sokkal gyorsabb lett a rendszer az AMD -s konfighoz képest.

    Firefox böngészőt használok, sokkal gyorsabban indul. Bármilyen video, vagy zene fájl megnyitása is sokkal gyorsabb az inteles rendszeren. Elmondható, hogy bármelyik program sokkal gyorsabban indul és működik az i7 -es procival.

    Video tömörítés tesztet, ugyanazzal a fájlal, ugyanazokkal a beállításokkal végeztem a StaxRIP programmal.
    Tömörítés sebessége:
    AMD FX8320@4.6 GHZ - 190 fps
    Intel i7-4790K@4.5 GHz - 300 fps

    Leginkább az rFactor2 -vel játszom. Itt is hasonló eredmények születtek (az eredmények középértékek:
    AMD FX8320@4.6 GHZ - 180 fps
    Intel i7-4790K@4.5 GHz - 240 fps
    Az rFactor2 alatt a grafika is jobb lett, ami nálam, élénkebb színeket, élesebb képet jelent. Az inteles konfigon teljesen folyamatos lett a játék, pedig eddig sem tűnt fel, hogy akadozna, de így már nagyon látni a különbséget.

    Ha valakinek belefér az inteles konfig magasabb vételára, ne gondolkodjon!
    A kettő rendszer közötti különbség óriási!
    A gépet szombat délután raktam össze, egyelőre ezeket tapasztaltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák