Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lac14548

    aktív tag

    Melyik külső tartályos nyomtatót ajánljátok ami:

    - wifis
    - a kész nyomatot tálcára tolja (nem az asztalra)
    - scanner is egyben (A4)
    - nem számol nyomtatott lapokat (vagy lehet házilag nullázni) Olvastam valamelyik tipusról hogy 10.000 oldal után megáll és "javasolja az új nyomtató vásárlást"

    Jelenleg egy HP C4780 van, ami már -szerintem érintkezési probléma, vagy a kora miatt- néha már nem fogadja el a tintapatronokat.
    A gyári patronok nagyon drágák.

    Nem napi, csak -egyszerű- otthoni használatra kellene.
    Elképzelhető, hogy több mint 10 nap is eltelik két nyomtatás között (a beszáradás problémát olvasva írom.).

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    1. Tintás vagy lézer?

    Tintás, a lézer valószínűleg nem fér bele az árba

    2. Fekete vagy színes?

    Színes

    3. Mire használnád?

    Szöveges dokumentumok, fénymásolás, fénykép nyomtatás

    4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?

    Változó
    Havonta minimum 10-15 oldal, de néha 50 is lehet, ennek kb. 20%-a színes

    5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?

    Lehet akár 1-2 hét is...

    6. Milyen funkciókat vársz el?

    All-In-One nyomtató kell, WIFI-s, számítógép nélküli másolás, a szkenner síkágyas

    7. Mennyi a keret?

    Maximum 45-50k

    8. Árérzékeny vagy?

    A gazdaságosság a fő szempont

    9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?

    Az utántöltögetésben benne vagyok, ha külső tartályos.
    Az utángyártott patronokkal most kezdek haragban lenni...

    Jelenleg egy HP C4780 nyomtató van, de mostanában már nem szereti az utángyártott patronokat.
    "patronhiba" hibaüzenetet ad rá, néha... Aztán van amikor megy. Tisztítás, stb. megvolt.

    Eredeti patronokkal 22-26ezer forint egy patroncsere, utángyártottal kb. 8-10ezer.
    Az előző évek tapasztalatai alapján évente minimum háromszor kellett patront venni.
    Ennek a költségét szeretném drasztikusan csökkenteni.
    Főleg, hogy -úgy tűnik- mostantól csak az eredeti patronok tetszenek neki...

    Nem zárkózom el a külső tartályos nyomtatóktól, sőt kifejezetten tetszik, az állítólagos két-három évre elegendő tinta (ha csak a fele is igaz...).
    Viszont pont ezekről (konkrétan Epson) olvasok itt a prohardveren rossz véleményeket:
    Csikosan nyomtat,
    nem mindegy milyen papír,
    megtelik a tintamaradék gyűjtő és 10.000 a csere,
    van valami számláló benne amit szervízben 8000-ért resetelnek

    Szóval teljesen tanácstalan vagyok...

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz Varshi #12032 üzenetére

    Ez a modell már nem kapható sehol.
    Az ink advantage nyomtatók valóban gazdaságosabban nyomtatnak?

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    HP DeskJet GT 5820 nyomtatóval kapcsolatban tapasztalatokat keresek.
    Van valakinek ez a típus?

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    Gazdaságosan üzemltethető (értsd: olcsó tintapatronok) tintasugaras, szkennelős, wifis színes nyomtatót keresek.

    1. Tintás vagy lézer?
    Tintás

    2. Fekete vagy színes?
    Színes
    Sima egyszerű fénymásolópapírra is élvezhető színeket produkáljon

    3. Mire használnád?
    Vegyes használatra
    Dokumentumok, sínes képek, rajzok, néha fotó nyomtatás

    4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
    Változó
    Havonta 50 oldalnál nem több, de néha akár egy nap 30 is lehet...

    5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
    Két-három hét

    6. Milyen funkciókat vársz el?
    szkenner, számítógép nélküli fénymásolás, wifi

    7. Mennyi a keret?
    35000

    8. Árérzékeny vagy?
    A gazdaságosság a fő szempont.
    Jelenleg egy HP C4780 van, de már nem szereti az utángyártott patront. Az eredeti meg 2 hónap alatt kifogy és több mint 20.000,- ft a csere...

    9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
    Nincs ellenemre az utángyártott patron, ha a nyomtatónak is tetszik.
    A külső tartályosaknak az ára az ami visszatart.

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz Varshi #12237 üzenetére

    Erre én a legolcsóbb/akciós nyomtatók közül válogatnék, mondjuk 3 perc alatt ezt találtam:
    Ilyeneket én is találok, de a kicsi tintapatron kapacitás magas árral jár az ilyen tipusokban.
    1 készlet patron = 1 vadi új nyomtató...

    480 oldalra mondja magát,

    Mondja magát... Ennek legtöbbször a fele sem igaz 5%-os lefedettség mellett amivel számolnak.
    ...
    a színes hamar üres lesz, a fotónyomtatás nagyon drága ezekkel.
    Nekem még soha nem sikerült egy HP 300XL patronnal nyomtatni 50-60 oldalnál többet.
    Hiába hirdeti magát 200-nak...
    --

    A másik lehetőséged, hogy megtartod a régi nyomtatót szkennernek,

    Ez helyhiány miatt nem opció, mindenképpen multifunkciós kell.

    Egy baja van még, hogy nem WiFi-s

    Ez is fontos feltétel, kábelezés nem megoldható.

    De tökéletes olcsó megoldás nincs, direkt nincs. Mert akkor nem vennéd meg a drágábbakat...
    Ezzel tisztában vagyok, de azért reménykedek, hátha itt kapod egy ötletet.

    [ Szerkesztve ]

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

Új hozzászólás Aktív témák