Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    Mivel elhalálozott a nagyon jól bevált Brother nyomtatóm, így másik után kell néznem. Szegény szinte csak utángyártott tintával volt használva, bár nem a leggagyibb fajtával. (be is táraztam belőle bőven, most a nyakamon maradt kb. 4 garnitúra :) ) Fényképeket nem szándékszom nyomtatni az új nyomtatóval, ahogy a régivel sem tettem. Szinte kizárólag dokumentumok lesznek rajta nyomtatva, így igazából egy legegyszerűbb tintasugaras is megtenné, de mivel egy évben pár alkalommal tuti akkor kell szkennelnem, amikor nincs a közelben szkenner, így multifunkciósat akarok venni.

    Számomra a legfontosabb szempontok a következőek:

    - multifunkciós
    - wifi
    - duplex
    - 30k értékhatárig

    Első körben még számított az is, hogy jó áron tudjak hozzá venni utángyártott kazettát, aztán ez a végére megváltozott.
    Elkezdtem olvasgatni a fórumot és 3 típus körvonalazódott, amelyek, ha őszinték akarunk lenni nagyon hasonló modellek:

    Canon Pixma MG5350
    Epson SX535WD
    HP Deskjet Ink Advantage 5525

    OIvastam rendületlenül a topikot, az utolsó legalább 600 hozzászólást átnéztem, és arra a megállapításra jutottam, hogy gyakorlatilag pártatlan véleményt itt nem fogok kapni.
    A fórumban két márka képviselői vannak jelen (HP, Epson), akik szinte kizárólag a saját márkájukat ajánlják és a másikét becsmérlik. Egy dologban egyetértenek, hogy a Canon az szar. (Mert azt nincs aki védje. :D)

    Lássuk pro és kontra:

    HP:

    Pro: Nagyon gazdaságos az Ink Advantage árazás miatt, eredeti festékkel a legjobb árat produkálja
    Kontra: Beetetik a vásárlókat és majd megemelik az Advantage festékek árát (nem saját véleményem)
    Kontra 2: Nagyon botrányos garancia

    Epson:

    Pro: Piezo rendszerű nyomtatás, aminek következménye, hogy a fej nagyságrendekkel tovább bírja, mint a HP és Canon modelljei.
    Pro 2: Létezik hozzá jó áron utángyártott festék. (persze az utángyártott festék ebben a topikban ördögtől való. ;] )
    Kontra: Nagyon sok festéket használ, egyáltalán nem gazdaságos

    Canon:

    Mivel ezt a márkát senki nem képviseli itt a fórumban, így gyakorlatilag semmi jót nem olvastam róla, pedig a külföldi fórumokban szeretik.

    Ezek után arra jutottam, hogy nem szabad nyomtatót venni, mert mindegyik egy rakás... ;]

    Azonban nyomtatóra mégis szükségem lesz, de végül egy olyan gazdaságossági szempont fog dönteni ami nem publikus. :D

    Komolyan nem lehet ebben a fórumban egy olyan légkört kialakítani, hogy a szerencsétlen betévedt fórumozó gyorsan hasznos információkra tegyen szert arról, mit is érdemes megvenni?

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz Canonfan #5547 üzenetére

    Ez a nyomtatófej beszáradás az én fantáziámat is piszkálja. Bár heti egy alkalommal nálunk biztosan van nyomtatás, mert a gyerekek igénylik a színezőket. :)

    Az automata fejtisztítás elvileg a manapság kapható modellek mindegyikénél elérhető, ha jól értem a topikban írtakat, de erről igazán egyik általam kinézett modellnél sem láttam említést.

    [Canon MG5350]
    [Epson SX535WD]
    [HP 5525]

    Az előző Brother nyomtatóm időről időre tisztította a fejet és soha nem száradt be a fej a legkisebb mértékben sem.

    Még nem döntöttem melyik legyen a befutó, de a Canon nagy előnye, hogy találtam hozzá jó áron CISS-t, ami így nyomtatási költségben verhetetlenné teszi. [link]

    Kár, hogy mindhárom gyártó csak 1 év garanciával adja a nyomtatóját, a Brother 3 évet adott az előző nyomtatómhoz, ami nagy előny volt, mert két év után igénybe kellett vennem a garanciát.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz kirkri #5548 üzenetére

    Bár tintában nem bízok a 4k-ért adott 4x40ml-es szettben, így csak akkor valós opció a CISS, ha jó minőségű tintát tudok valahol szerezni hozzá.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz M3xx #5567 üzenetére

    Bár itt senki nem fogja ajánlani a Canon MG5350 nyomtatót, több fórum átböngészése után (más fórumokban az egyik legjobb multinak írják a 30k-s kategóriában) én ezt választottam, és nem bántam meg.
    Csendes, precíz, megbízható nyomtatónak írták és bár az enyém csak pár napos, egyelőre csak pozitív tapasztalatom van vele.
    Egy dologra figyeljen aki ilyet akar venni, a fekete helyett bronz színűt vegyen. A zongoralakk színű fekete a port és az ujjlenyomatot nagyon vonzza. :W
    Igény szerint van hozzá minden árkategóriában utángyártott festék, illetve CISS is. :K

    Azonban kifutó modell, így egyre kevesebb helyen tudják beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz taxi #5573 üzenetére

    Az "S" bronz színű a "sima" teljesen fekete.
    Más különbség nincs.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák