Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tristis

    őstag

    Sziasztok!

    Vennék egy alap multis fekete-fehér nyomtatót. Mivel a tintásoknak baromi sok a lapköltsége, így úgy gondoltam belekukkantok a lézeres kínálatba, hiszen 1-2 év alatt simán behozza emezeket a nyomtatási költségek miatt.

    Én úgy találtam, hogy a Samsung SCX 4200-as 32.000Ft (Extreme Digital) lenne a legjobb választás.

    Vetélytársai:
    Canon i-SENSYS MF4010 48.000Ft
    Hewlett Packard LaserJet M1005 MFP 40.000Ft

    Mindenképpen fontos, hogy egy gombnyomásra fénymásoljon. Aput nem tudom már megtanítani scannelni :D
    Mit gondoltok, valóban ő a legjobb választás? Használat 1000lap/év kb, persze ez nagyon attól függ... (Én még az Canon ip 2000-esem nyúzom, mivel 250Ft bele a patron :R )

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    Találtam még esetleges kihívókat:

    Xerox WorkCentre 3119 34.000Ft

    Panasonic KX-MB263HX 38.000Ft

    A legfontosabb szempont a lapköltség. Persze az sem baj, ha megbízható. Gondolom pl. a Panasonicot nem nagyon lehet utántölteni olcsón. Tehát a fenntartási költség az elsődleges.

    Minden infót nagyon köszönök előre is.

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    Eldöntöttem, hogy melyik terméket veszem meg, bár úgy gondolom mind a három termék remek megoldás a vetélytársakhoz képest.

    Mivel én 1000-2000lap/év szinten fogom használni a multis gépet, így a Samsung SCX 4200-as típust választottam. Ára (33e Ft) jelentősen olcsóbb (7e Ft), mint a Hp-nak, és ez a különbség az (100%-ban) utángyártott tonerek árában nézve (szállítással 5.500Ft és 7.800Ft) csak 9-10.000 lap után térülne meg. A samsung mellett szólt még, hogy tőlünk 20 km-re van szervíze (Kecskemét - Ricoh), illetve az is, hogy tőlük 2 év garanciával tudom megvásárolni a terméket. Van ott ismerősöm is, azért az sem rossz...:)

    Nem vagyok biztos abban, hogy nem-e Canon-t kellett volna vennem. Ez a Samsung egy hosszú távú megoldás, amelynek biztosan nem szárad be a festéke és a feje sem megy tönkre. Ugye a Canonnál négy festékes téma miatt tönkremehet hamarabb. Ha színes dolgokkal is foglalkoznék akkor persze Canon lett volna. De így, 2 év garival talán egy picit jobb megoldás a Samsung.

    Mások számára is egy-két okosság abból, amire én jutottam.
    - Tonert ne töltsél, csak otthon! Ha már bolt, akkor inkább vegyél (100%-ban) utángyártottat
    - Olcsón akarsz nyomtatni Canon IP 1800 (10e Ft) és bele a 180Ft-os patron ezerrel:)
    - Hp gépek azért annyira nem rosszak, mint amennyire lehordják, persze típus válogatja (Q2612 tonerral ellátottak jók általában)
    - Normális ember vesz scannert és nyomtatót külön!! (Aput már nem tudom ilyenekre idomítani :) )
    - Aki otthon nyomtat képeket eredeti patronnal az marha! Én Fujisoknál szoktam bagóért... Utángyártottal már megéri talán, de a minősége....(Canon MP520-ba patron 370FT:D)
    - Irodába Samsung SCX 4521 (50e Ft), vagy annál komolyabb gép.
    - Epson nyomtatók sem rosszak, csak kicsit drágábbra jön ki a lapköltsége így az elején kilőtem őket. Nem tudok rossz véleményt mondani róluk.
    - Ha Xerox, akkor meg már inkább Samsung
    - Panasonic drága...
    - Ezt a Brother-t mög nééé!!!!!!! Mer hoki
    - Ja és utoljára... Aki eredeti patront vesz tintasugaras gépbe, az komplett hülye :P Akkor már vegyen lézert, mert 2000 oldalon belül csúnyán megtérül az ára.

    Remélem mindenki számára jó kis fejtágulás volt. Nyugodtan kössetek bele.

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Új hozzászólás Aktív témák