Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skaidy

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét múlva
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 160000 Ft
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Elsősorban full HD filmek nézésére használnám, HDMIvel rákötném a TVre és úgy nézném a filmeket, sorozatokat. Ezenkívül általános felhasználás, programozás, internetezés stb..
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Játszani nem hiszem hogy fogok vele.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Mindkettő, de ha választani kéne akkor inkább a minőség. Fontos hogy akár 3-4 évet is kihúzzon a laptop.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Ha belefér az összegbe és ha jelentősen javítja a laptopom teljesítményét abban amire használom akkor igen.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15", aluminium vagy matt
    (8) Notebook tömege?
    Mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle, úgy olcsóbb :)
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Gyakorlatilag mindegy, a RAM 4GB is elég talán, de lehet kéne 8GB.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, de gondolom ez alap
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Full HD filmnézés ?
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    [link]
    [link]
    Mondjuk itt a másodiknál azt írja kizárólag Windows 8 támogatás, tehát ha felrakok rá egy Windows 7-t nem fog elindulni vagy ez most mi? :F
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új

    Még két kérdésem lenne:
    - Egyik újságban olvastam pár hónapja, hogy idén év végén hatalmas leértékelések lesznek az Ivy Bridges modelleknél, hogy kiszórják a készletet és jöhessenek a Haswellesek, ez mennyire igaz? Vannak már ilyen akciók?
    - Mivel az internetezésen kívül szinte csak film, sorozatnézésre használnám, ezért szerintetek érdemesebb lenne vennem valami médialejátszó/médiaközpontot, esetleg házimozit? Ott is meg lehet úgy oldani, hogy ne kelljen mindig kiírni dvd-re az adatokat hogy elkezdjem nézni? Elég amatőr vagyok a témában, remélem valaki fel tud homályosítani :D

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Skaidy

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat :)

    (#48410) brumi1024
    "Ja és még egy dolog: a kijelző borítása alatt a fényes vagy matt a kijelzőre magára vonatkozik az összefoglalóban, nem a fedlapra. Tehát hogy van-e matt fólia a panel előtt vagy nincs, lásd bővebben itt. Így az alumínium kicsit nehezen értelmezhető"

    Ja igen sry, nem nagyon értek hozzá és átsiklottam felette, azt hittem a képernyőméreten kívül még anyaghasználatot kérdez :D

    Egy pár dolgot nem értek viszont. Mindenképp tennél bele ssd-t is, számít ez arra is amire én használnám?
    Amiket linkeltem belépőconsumoknak mondod, pedig azok drágábbak ahhoz képest amit másoltál. Ez azért van, mert azok viszonylag gyengébb i5 procisok, míg ez már egy kiforrott i3-as?

    Laptopszalonban érdemes vásárolni, vagy más internetes webshopból pl. Ipon ?

    (Ezt meg zárójelben, mert biztos hülyeség, csak Fujitsuról nem hallottam jókat, ezért gondolkoztam Dell, Lenovo, Sony, Asus esetleg Samsungban)

    [ Szerkesztve ]

  • Skaidy

    csendes tag

    A Fujitsu AH552-es pár órája még 120k volt Laptopszalonon, most 140k, mi a fene? :Y

    A teszt szerint fényes kijelzője van nem matt. [link]

    Igen a Fujitsus kijelentésem elhamarkodott volt, rájöttem miután jobban utánaolvastam :)
    Köszi a részletes választ

    [ Szerkesztve ]

  • Skaidy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hugom is most venne laptopot, úgyhogy újra a segítségeteket kérném :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hét múlva
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150000 Ft
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Böngészés, irodai munka és egyetemi tanulás, hd filmnézés, általános felhasználás
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Még nem tudom, ha azt ajánljátok akkor igen :)
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15", felbontás mindegy, inkább matt
    (8) Notebook tömege? mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    RAM 4GB elég szerintem, nem muszáj bele optikai
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Szerintem nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Még nem néztem ki semmit
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új, minél több garanciával

    Sokat fogom ide-oda vinni, ezért különösen fontos a megjelenése, és anyaghasználata.

    Előre is köszi! :DD

Új hozzászólás Aktív témák