Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raglo

    újonc

    Sziasztok!
    Testvéremnek szeretnék karácsonyra új notebookot venni. A kérdéseket megválaszoltam, de azért ide is leírom a lényeget. Nagyjából 200.000 Ft értékben szeretnék egy olyan laptopot, ami nagyjából hétköznapi felhasználáshoz, filmezéshez, stb, játszáshoz (újabb játékok is akár, de közepes beállítások mellett) és kicsit komolyabb programok futtatásához lenne. Fontos még, hogy 17 colos legyen a képernyő. A laptop dizájnja kevésbé fontos tényező, elsősorban otthoni felhasználásra lesz. Alapvető funkciók (webcam, ilyesmi) azért legyenek benne.

    A hozzá értőket nagyon kérem, hogy ha tudtok több alternatívát is mondjatok. Nekem egy Dell Inspiron 3737-esem van, amit szintén itt javasoltátok, és nagyon elégedett vagyok vele azóta is. A Dell márkát előnyben részesítem a jó tapasztalatok miatt, de ha mást javasoltok, elfogadom, mivel nem ismerem a jelenlegi piaci kínálatot. Viszont valami az enyémhez hasonló kategóriájú, jó gépet szeretnék az öcsémnek is.

    Minden segítséget előre is köszönök!!! :)

    És itt vannak a kérdésekre a válaszok:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsony előtt.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? Megközelítőleg 200.000 Ft
    (3) Felhasználás? Alapvetően általános felhasználásra (filmnézés, stb), de fizikusnak tanuló testvéremnek lesz, úgyhogy néhány komolyabb program futtatása szükséges, játékra is, az lenne az igazi, ha még új játékokat is valamilyen szinten elfuttatna, nyilván nem maximum beállítások mellett.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Újabbakat is, de közepes részletesség elég, natív felbontáson.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 17 colos legyen, a többihez nem értek. :)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem sokat.
    (7) Operációs rendszer? Operációs rendszer nélkül szeretném.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 512-es SSD-t szeretnék bele (de elfogadok érveket más mellett is), legalább 8 GB RAM.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs különösebben, legyen egy általánosságban jó gép, amennyire lehet időtálló. A külső kevésbé fontos, mint a belső tulajdonságok.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Kizárólag új gép.

  • raglo

    újonc

    válasz Khelben #106394 üzenetére

    Nem a játék a lényeg, csak valamennyire tudjon elfuttatni újabbakat is. :) 250 körül van a maximum ár. A 17 colos kijelző jó lenne, de a 15 colos gépek is szóba jöhetnek esetleg.

  • raglo

    újonc

    Sziasztok!

    Új notebook-ot akarok venni. Alapvetően játék mellett, netezésre, tanulásra, filmnézés, kevés programozásra, általános felhasználásra lenne.

    Amit szeretnék, hogy 17"-os kijelzője legyen, illetve vagy legyen benne ssd, vagy lehessen bővíteni vele. Szeretném ha újabb játékok is elfutnának rajta, persze közepes/gyenge grafikai beállítások mellett. (Például a Witcher 3-at szeretném futtatni rajta.) A laptop viszonylag keveset lesz szállítva. Legyen a képernyője meg az egész kialakítása kielégítő minőségű, ezekhez nem értek, de nem is kell prémium kivitelezés mindenből, legyen megbízható, jól muzsikáló gép. 260.000-320.000 ft között gondolkozom, nyilván nem oszt nem szoroz pár plusz ezres, de ez az irányár. Ha lehet több alternatívát is írjatok, illetve egy kis indoklásért, véleményért is hálás vagyok, mert nem vagyok nagyon jártas a notebookok világában.

    Minden segítséget előre is köszönök!!! :)

  • raglo

    újonc

    Sziasztok!
    Már korábban írtam, de úgy alakult, hogy sikerült kicsit feljebb tornásszam a pénzkeretet.
    Egyetemista öcsémnek kéne új laptop, amit főleg általános felhasználásra (netezés, filmezés, szakdoga írás:D), néhány egyetemi program futtatására (pl.: Grapher), illetve játékra lenne használva. Szeretne néhány újabb játékot is kipróbálni, bőven elég a közepes grafikai beállítás, a lényeg, hogy simán fusson. Ilyen például a Witcher 3, amihez tudom, hogy 960M kéne. Még nem döntötte el, hogy 15" vagy 17" képernyő legyen, nagyon megköszönném, ha mindkettőből tudnátok 1-2 gépet ajánlani. Fontos, hogy ne legyen rossz minőségű, bár olyat úgyse ajánlanátok (nem kell "prémium" minőség, de legyen jól összerakva, normális kivitelezésű, jó hűtésű stb.). Még azért hálás lennék, ha ajánlanátok megbízható boltokat, ahol nem adnak rossz gépeket. A kérdéseket kitöltve alább is láthatjátok! :)

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Néhány héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 380 ezer forint.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Általános felhasználás (internetezés, filmezés), tanulás, kevés programozás, néhány egyetemi program futtatása (pl.: Grapher), viszonylag sok játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Rendszeresen lenne használva játékra, újabbakat is kipróbálna, közepes beállítások bőven elegek, a lényeg, hogy simán fusson, normális felbontáson (nem értek hozzá:D). A Witcher 3-al szeretne játszani.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    17" lenne, de 15" is érdekli, még nem döntött. A legjobb választást/vételt keresi, de nem ért ő sem hozzá. Mindegy, hogy fényes vagy matt, ne legyen igénytelen, a többit nem is értem. :D
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nagyon ritkán lenne használva, vidéki származás miatt néha lenne cipelve, de a súly nem annyira számít.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell semmi.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    8 giga RAM kéne gondolom, de ezt meg a többit is rátok, szakértőkre bízom.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Legyen benne cd lejátszó (láttam olyat, amihez nincs).
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép érdekel.

    Előre is köszi minden segítséget, jó, hogy vannak ilyen szakértői a témának akikre lehet számítani! :)
    Kérlek 15" és 17" gépekre is mondjatok 1-2 jó választást az adott kategóriában, illetve írjátok meg melyek a megbízható boltok.

Új hozzászólás Aktív témák