Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laraxior

    titán

    Hello!

    Szeretnék mihamarabb egy új notebookot vásárolni a mostani helyett (i3-1,8GHz, 720M, 8GB) lehetőség szerint ezt már játékra, mivel asztalit nem áll módomban összerakni, helyhiány miatt.

    200ezer körüli összegre gondoltam, a mostanit értékesíteném, kipótolnám stb..

    Nem titok, játékra lenne, igazából Battlefield ami nagyon kedvenc, de azért kipróbálgatnék mindent :D

    Battlefield 4, felbontás igazából kijelző függvénye, nekem megfelelne az 1366x768 is, valami izmos VGAval, csakhogy sajnos a hardverrel együtt általában a laptopok kijelzője is nőni szokott 1920-ra... :W
    Játék részletessége: Nem óhajtok ultra high grafikán játszani, de azért ne is low-on menjen. Multiban jobb szeretem, ha nem pixelekre vadászok.

    Kijelző: Igazából nincsen különösebb igény.

    Leginkább asztaliként használnám, nem nagyon lenne cipelős.

    Op. rendszer: Win 7 párti vagyok, de feljebb levő Windowsokkal még nem próbálkoztam, igazából nincsen kedvem kísérletezgetni. Win7 x64 bevált, működik, ismerem. Megfelel.

    Tárhely: A mostani laptopba ki van cserélve a 750GB-os winchester egy 250GB-os 850es Samsung SSD-re. Ezt megtartanám, és ha belefér a keretbe, lehet egy másodlagos háttértár is a gépben, de nem létszükség, kompromisszumot tudok kötni az ár javára.

    Egyéb: HDMI csatlakozó, de gondolom ez alap. UDB-ből is legyen minimum kettő, hangügyileg olyan mindegy, mert HDMI-n keresztül tudom használni a TV-hez kötött Logitech Z906-ot.
    Hűtése lehet hangos, nem különösképpen zavar, csak ne legyen túlmelegedési gondja, mert ugye játék alatt azért fűt a cucc.

    Ha minden kötél szakad, lehet pár hónapos használt noti is,nem vagyok ellene, anno az asztalimba mindent használtam vadásztam össze, sosem volt semmi gondom. Ezt hosszabb távra tervezném....

    Köszönöm a segítséget :R

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Laraxior

    titán

    válasz x_o_n #105634 üzenetére

    Jól látom, hogy ez van szerelve mindenféle CPUval? Igazából konkrétan az i5 és az i7 közötti különbség érdekelne. Érdemes az i7-el szereltet megvenni?
    i7 5500U @3GHz (K501LX-DM048D -K501LX-DM047D )
    i5 5200U @2,7GHz (K501LX-DM046D - K501LX-DM045D - K501LX-DM116D )

    Elég sokféle akad...

    Esetlegesen valami fizikálisan 4 magos? :B Vagy ezzel a VGAval párosítva az már horror összeg? :B :R

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Laraxior

    titán

    válasz Khelben #105636 üzenetére

    Zárt dobozban elég nehéz megállapítani, hogy milyen VGA-val van szerelve, utólag meg már mindegy...
    Az i7 CPU oké, elég magas az órajele,nem tudom van-e egyáltalán teljesítménybeli különbség a GDDR3 és a GDDR5 között.
    Bővíthetőség szempontjából itt is választanom kell a HDD vagy SSD között? Nem akarom a DVD meghajtót kiberhelni,de gondolom nincsen két hely. :B
    De tetszetős masina :))

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Laraxior

    titán

    válasz wjbhbdux #105639 üzenetére

    Akkor már csak egy pontos típust kellene találni erre a GDDR5-ös i7-es masinára :D
    Meggyőztetek. :C

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Laraxior

    titán

    Akkor még egy apróság. Úgy látom csak 4GB ram van benne, de DDR3L, 1600MHz.
    Nekem a mostaniban 1333-as 8GB-os modulom van. Cserélhetem? Vagy ez az "L" másféle ramot takar? :R
    Tényleg nincs benne optikai meghajtó? Mert USB-s telepítésben nemigazán remekelek :D :R

    szerk: Onboard memory, azaz integrált, és akkor még egy slottal bővíthető? :B

    [ Szerkesztve ]

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Új hozzászólás Aktív témák