Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ðávid

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki, mert a barátnője új laptopot szeretne vásárolni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában, valószínűleg a két ünnep között.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    130 ezer Ft a maximum és ami még fontos, hogy részletre lehessen venni.

    (3) Felhasználási kör?
    Általános: netezés, Office, film, zene.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Nem lesz játék.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Amennyire lehet mindkettő.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Ezzel kapcsolatban nem mondott semmit az ismerősöm, de abból kiindulva, hogy mire használja majd a barátnője, szerintem elég a HD, de ha belefér az árba akkor lehet Full HD is. Mindegy, hogy fényes vagy matt.

    (8) Notebook tömege?
    Lehetőleg minél kevesebb.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nem kell operációs rendszer.

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Minimum 500 GB-os HDD legyen benne. RAM is legalább 4 GB legyen. Nem kell optikai meghajtó.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Intel processzoros legyen, másról nem tudok.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Szerintem nem fog ilyesmiket futtatni.

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Nincsen.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új kellene részletfizetési lehetőséggel.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Ðávid

    aktív tag

    válasz szabonagyur #80964 üzenetére

    Köszi szépen a javaslatot! :R Még megvárom, hogy esetleg mások ajánlanak-e pár további laptopot, aztán továbbítom az ismerősömnek a típusokat.

    A kijelző méreténél elfelejtettem írni, hogy szerintem 15,6-os legyen. Ugyan nem mondta az ismerősöm, de az elvárások részletezése során nekem az jött le, hogy ez a méret lenne a megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

  • Ðávid

    aktív tag

    válasz Khelben #80968 üzenetére

    Értem, köszönöm a válaszodat! :R Nem igazán vagyok képben a jelenlegi laptop kínálattal, azért kérdeztem inkább itt.
    Továbbítom az ismerősömnek, hogy gyakorlatilag ez az egyetlen gép jöhet szóba ennyi pénzért.

    Még egyszer köszönöm szépen a segítséget! :R Kellemes ünnepeket! :)

  • Ðávid

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tervezünk notebookot venni az öcsémnek, aki ősztől egyetemre fog járni gépészmérnök szakra.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A következő 1-2 hétben.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Maximum 150 ezer Ft.
    (3) Felhasználás?
    Internetezés, Office, zenehallgatás, filmnézés, plusz ha valami specifikus program kell majd a gépészmérnök szakon, akkor az fut majd rajta.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem a játék a lényeg. Ha a Hearthstone elmegy rajta az jó, de nem ezen a gépen fog komoly játékokat nyomni.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Lehetőleg matt legyen a kijelző és inkább a 13-14 inches képátlóban gondolkodunk. A Full HD felbontás nem lenne rossz, de nem tudom, hogy az mennyire számít extrának ekkora keretösszegnél.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hurcolná otthon és az egyetem/kollégium között.
    (7) Operációs rendszer?
    Nem kell.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    120/256 gigabyte-os SSD és 8 (esetleg 16) gigabyte RAM. Az optikai meghajtó nem létfontosságú, ha van jó, ha nincs, az se baj.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    HDMI és D-sub legyen rajta. Display Port jó ha van, de a hiánya kibírható.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Használt üzleti gépet szeretnénk.

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Ðávid

    aktív tag

    válasz Khelben #129987 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszod! :R

    Közben nézegettem a használt gépeket és megnéztem a 12,5 inch-es kínálatot is. Ott találtam egy ilyen hirdetést. Ezen érdemes esetleg elgondolkozni?

Új hozzászólás Aktív témák