Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Destroyer91

    tag

    Sziasztok!

    Egy régebbi Asus K52-es laptopot szeretnék cserélni, mert már nagyon ramaty állapotban van, és ebben kérnék segítséget. :U Mostanában szeretném megejteni a vásárlást, maximum 150 ezer Ft-os keretig (200 a nagyon tető, de inkább maradjunk alatta :D).
    Elsősorban a szüleimnek lesz itthonra, főleg filmezéshez, gagyibb progikhoz, általános használatra, másodsorban nekem, ha úgy adódik, munkához,tanuláshoz (office csomag, ilyesmik, semmi extra). Játékra abszolút nem használnám.
    A panel lehetőleg (szülők miatt) 17 colos legyen, ha belefér ebbe az ársávba, nyílván inkább IPS,de ha nem, az sem akkor gond. Utazni nem tervez vele senki, nem szempont.
    Windows 7-et preferálom még mindig op.rendszernek, de igazából mind1, windows legyen, az a lényeg. :))
    Tárhely, RAM, egyebekbe nem igazán tudom mi fér bele, gondolom nem nyújtozhatok olyan nagyon, szóval nem adok semmi preferenciát, de optikai meghajtó legyen azért.
    Újat szeretnék garival, és kérnék tippeket arra is, hogy honnan vagy hol érdemes beszerezni.

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

  • Destroyer91

    tag

    Sziasztok!

    Feleségemnek szeretnék laptopot vásárolni, amit otthoni munkához használna (könyveléshez főleg). Ebben kérnék tanácsot tőletek. :R
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Garantáltan még idén.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Szeretnék egy 150.000 Ft-os keretbe beleférni, de ha nem sokkal drágábbért van valami "must have deal", akkor hadd szóljon. :C
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Csak munka, internetezés, multimédia (filmnézés, youtube stb.), játékra abszolút nem.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" lenne az ideális, IPS panel, ha van ebben az árrésben, akkor matt, de gondolom ez felejtős.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Maximum irodába oda-vissza cipelve lenne, vagy kisebb távokra. Ha nem őrülten nehéz, az előny.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Mindenképpen Windows, de nem muszáj előre telepítettnek lennie.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD mindenképpen, méretben elég a 256 GB is bőven, memóriából pedig legalább 8 GB, a rengeteg táblázat, egyebek miatt.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Numpad és magyar bill.kiosztás, esti munka miatt lehetőleg bill.világítás, de nem létszükséglet. Márka szempontjából a Dell, Acer, Lenovo vonalat preferálom (személyes tapasztalatok miatt), és talán az árkategóriában is ezek a márkák képviseltetnek főleg. Illetve akksival is bírja a szuflát azért, egy 4-5 óra üzemidőt össze kéne hozni vele töltő nélkül.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Igazából mindkét opcióra nyitott vagyok, ha utóbbi valóban garanciális.

    Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Destroyer91

    tag

    válasz Pyttawrx #174040 üzenetére

    Hát ezek nagyon jó kérdések. :DD Abban biztos vagyok, hogy több program is használva lesz erre a célra (több céghez történik a bedolgozás), és ezek között biztosan van felhő alapú adatbázissal operáló is. Az is biztos, hogy nem fő gép lesz egyik esetben sem, csak kliens, ellenben a gépigényekkel nem igazán vagyok tisztában. Kiindulási pontként annyit hozzátennék, hogy jelenleg a benti céges laptopja egy ASUS X515EA, és ezt még nem érte panasz munkavégzés szempontjából. (nekem viszont általában negatívak a tapasztalataim az ASUS márkával, ezért nem igazán erőltetném ;] )

  • Destroyer91

    tag

    válasz Pyttawrx #174046 üzenetére

    Imádnám őket, csak a max keretbe (150e Ft, de nagyon max 180e Ft-ig tudok nyújtózni) nem igazán férnek bele sajnos. :U

Új hozzászólás Aktív témák