Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A következő 1-2 héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    90 000 Ft a plafon
    Ha az Euron*cs-ben veszi 125 000 Ft, mert van valami utalványuk.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Böngészés, szövegszerkesztés, filmezés, játék. A notebook egy végzős középsulis lánynak lesz, semmi különösre nem használná.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A jelenlegi notebookján(ami tönkrement) Sims 2-vel játszott(erős kompromisszumokkal), mert csak az futott rajta, de játszana a 3-mal, 4-gyel is akár.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6", 1366x 768, de ebben az árkategóriában gondolom nem nagyon kell jobbra számítani.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használná, hetente kétszer buszozna vele.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Előretelepített rendszer nem kell, Win10-et rakok fel neki.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    A mostaniban egy 80-as HDD volt, szóval bármelyik hatalmas előrelépés lenne. Ahogy látom a HDD-k mérete 500GB-1TB között van, szóval mindegy. SSD nem kell. RAM-ból elég a 4 giga, illetve jó lenne, ha lenne benne optikai meghajtó.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Semmi különösre nincs szükség.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép jöhet szóba.

    [ Szerkesztve ]

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    válasz szabonagyur #107809 üzenetére

    Sejtettem, hogy ez a helyzet. Először úgy tudtam, hogy simán 125k, abban még láttam is fantáziát, de ez a 90k valóban nagyon kevésnek tűnik.

    DELL Inspiron 3542-171133
    Őt találtam, igaz nem 920m-mel, de engem YT videók alapján meglep a HD4400 teljesítménye.

    HEWLETT PACKARD P1P85EA

    Nem tudom, hogy ez mennyire használható darab. Én négy éve használok egy Pavilion g6-ot (A6-3400m, 6520g) és az egyetlen problémám az volt vele, hogy a billentyűk elkezdték feladni a harcot, de csere után tökéletes. Meg mondjuk úgy az egész notebook nem nyújt túl nagy minőségérzetet.

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    válasz szabonagyur #107812 üzenetére

    Akkor szerintem marad a Dell. Köszönöm segítséged!

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Április közepe körül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250 ezer Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Programozás munka szinten, illetve mindennapi használat (utóbbi a böngészésben és a zenehallgatásban körülbelül ki is fullad).
    Ha azt mondanám, hogy kell dedikált videokártya (szinte biztos, hogy nem fog kelleni), mit kellene feláldoznom? (gondolom többek között az összeszerelési minőséget és a hűtést).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" (14"-es is belefér, ha indokolt), 1080p, mindegy, hogy matt-e. Örülnék az IPS-nek, de nem dől össze a világ, ha nem az.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hetente talán egyszer utazom vele, de használni nem fogom közben.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell semmi. Win10 megy majd rá, de jó lenne, ha Linux disztrók sem okoznának problémát
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    256-os SSD. Legyen lehetőség arra, hogy HDD-t is tudjak mellé rakni. Gondolom az sehol sem opció, hogy garivesztés nélkül belerakják a vinyómat (nem akarok SSD-s HDD-s gépre külön költeni, mert a most használt HDD alig 1 éves).
    8 GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    És egy kis érdekesség :)) :
    Az aláírásomban szereplő notebook mindjárt 6 éves lesz. Azt hiszem ez tipikusan az a modell, ami a nagyon erősen nem ajánlottak közé tartozott (kb 140k volt annak idején, AMD A6-3400m, 6520g(?)). Egy RAM- és egy billentyűzetcserén van túl, a kijelzője lassan egy éve kezdett el rosszalkodni, de a mai napig működik, használom. A vinyót egy éve cseréltem, de csak elővigyázatosságból, nem volt probléma vele. Régen sokat játszottam, ami azt jelenti, hogy alulfeszelve, csökkentett órajellel is 90 fokon pörgött folyamatosan. Az elmúlt másfél évben pedig csak akkor volt kikapcsolva/altatva/hibernálva, ha utaztam vagy huzamosabb ideig nem használtam, és az órajelet is 2,3GHz-re emeltem (ez alapból a "turbó" órajel, a gyári 1,4GHz).
    Odáig jutott a kapcsolatunk, hogy egyszerre gyűlölöm (emelt órajellel sem egy nagy bajnok, 6GB RAM a max(ebből 5,5 használható), 60fok körül kicsit idegesítő a hűtés hangja, fölötte csak hangos, melegszik, és kellene már egy SSD is) és imádom (még mindig működik, pedig rengeteget kapott már, minden oka meglenne arra, hogy tönkremenjen).

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    válasz adika4444 #142348 üzenetére

    Köszönöm! Az itt olvasottak alapján én is ezt a kettőt néztem ki, de mivel a 440-en csak 2 USB van így a 450 lesz a befutó.

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!

    Ezt a notebookot tervezem megvenni egy 960 EVO-val együtt. A kérdésem az volna, hogy az SSD beszereléséhez szükséges csavart (M2 x 30mm, ha jól emlékszem) nekem kell beszereznem vagy gyárilag benne van a furatban?

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    válasz dugo_ #142647 üzenetére

    Köszönöm, akkor talán nem lesz probléma. (áhh, elírtam, nem tervezem a billentyűzeten is áthajtani :D )

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    válasz TheNewDawn #142726 üzenetére

    Pontosan mi a probléma vele? A tesztek alapján nem tűnt vészesnek sem a hűtés, sem az anyaghasználat a hasonló kaliberű gépekhez képest.

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    Sziasztok!
    Nem akartam ezzel kapcsolatban egy 1000+1-edik hozzászólást írni, de csak nem hagy nyugodni a dolog. Tegnap érkezett meg az új notebookom (Acer A515), itt volt szobatársam is, beszélgettünk, és egyszer csak kinyögte, hogy ne legyen mindig hálózaton a noti, mert gyorsan elhasználódik, meg csak fél év gari van rá, meg ha nem stabil a hálózat elszállhat alaplapostól mindenestől a gép, meg stb, stb, stb... Szóval nagyjából ugyanaz a szöveg volt, amit már olvashattunk notebookos/telefonos topikokban.
    Hallottam már tőle (is) hasonlót, sosem foglalkoztam vele, de a tegnapi beszéd nagyon meggyőzőre sikerült.
    A ő technikája a következő: feltölti teljesen, lehúzza töltőről, szinte teljesen lemeríti, majd újra vissza töltőre. Az enyém pedig: ameddig nem rakom táskába, bedugva marad.
    Mivel elég nagy a különbség a kettőnk módszere között, így gondolom az egyikünk nagyon kitol magával. A kérdésem az lenne, hogy melyikünk? (józan paraszti ésszel gondolkodva sokkal többet árt folyamatosan feltölteni, majd lemeríteni az akksit)

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

  • t181

    senior tag

    válasz Mikulásbá #142867 üzenetére

    & (#142869) Tikakukac & (#142870) Chaser

    Köszönöm! Megnyugtató, hogy nem élek évek óta tévhitben. :))

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Új hozzászólás Aktív témák