Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bilikm

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék új laptopot venni, mivel a jelenlegi 5 éves Toshiba Satellite L505-111 teljesítménye nekem már kevés még SSDvel és a nagyobbra cserélt processzorral is (Core 2 Duo T9550). Főleg a processzor teljesítménye az ami kevés, szinte folyamatosan 50-90%-on megy böngésző mellett.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb, akár már a héten.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150 000 - 180 000 Ft, attól függ a régit mennyiért tudom eladni.
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Minden, kollégiumban lenne ez a gépem a régi laptop után. Iskola, irodai munka, játék.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Szeretnék az újabb játékokkal is játszani, persze nem maximális beállítások mellett. Közepes beállításokkal, ha élvezhetően fut az tökéletesen megfelel. Felbontásilag vagy a saját kijelzőjén menne vagy, ha bírja az adott játékot, akkor egy fullHD monitoron. Assassin's Creed, Borderlands, Call of Duty, Need For Speed.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6", 1366x768 vagy akár fullHD, lehet fényes, TN mivel kétlem, hogy lenne IPS ilyen árban.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    2 hetente hordozva lesz, utazás közben nem igazán használtam eddig sem
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 8.1, ha kijön a Windows 10, akkor az lesz rajta
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Lehetőleg 1TB, SSD-t át szeretném rakni a régiből, jó lenne 8 GB, ha négy van az sem gond, de legyen még 1 slot, hogy tudjak bele még egyet tenni. Optikai lehet benne, de úgyis HDD megy a helyére.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, webkamera legyen, legalább 3 db usb, minél több usb 3.0
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gépet szeretnék.

    Találtam már pár gépet, de szeretném mások véleményét is meghallgatni és ennyi pénzből minél jobbat venni. Toshiba, DELL, Lenovo, ASUS a preferált márkák. Úgy látom, hogy U-s energiatakarékos CPUval van a gépek nagy része, nem tudom, hogy ez a mindennapi használatban mennyivel rosszabb a sima verziótól vagy akár játék közben. Tesztek alapján láttam a pontokat és azt is, hogy legfőképpen órajelben különböznek.
    Néhány gép, amit eddig találtam:
    Toshiba Satellite L50-B-1MC - ez indul nálam a legnagyobb eséllyel, viszont valahol azt láttam, hogy nincs benne optikai meghajtó, így nem tudom, hogy ki lehet-e pattintani a ház oldalából a helyet a beépítő keretnek, illetve milyen vastag beépítő keret megy bele? könnyű, 8 GB RAM, nagy HDD, viszonylag jó VGA, talán jó cpu. Tesztet nem igazán találtam róla.
    Dell Inspiron 3542 - kinézetre nem annyira tetszik, csak 1 usb 3.0 van, csak 8GB RAMig bővíthető
    Dell Inspiron 3542 - ház ugyan az, mint az előzőnél, csak I7, kicsi HDD, csak 4 GB RAM, viszont talán ebben van a legerőssebb VGA
    LENOVO G510 59-412578 - előny, hogy nem U-s a CPU, gyenge VGA, kevés RAM, kicsi HDD

    Tudom, hogy nem vagyok egy könnyű eset ezeket felsorolva. :D Minden érdekel ezekkel kapcsolatban is(megbízhatóság, hűtés, összeszerelés minősége, kijelző minősége)
    Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat, ha egy kicsit, hosszúra nyúlt a poszt! :R

    [ Szerkesztve ]

  • bilikm

    csendes tag

    válasz ivana #85034 üzenetére

    Csak példának írtam, hogy az adott gépben mi tetszik és mi nem. Nem játszom valami sokat, évente 1-2 játék, amit kijátszom, így nem ez az elsődleges. 200 főlé semmiképp nem szeretnék menni, de a legjobb lenne, ha 160-170 környékén megállna a dolog. HP, amit ajánlottál abszolút nem jöhet szóba, mert rossz tapasztalatom van a márkával és mindenképp Intel CPU-t szeretnék. A választ köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

  • bilikm

    csendes tag

    válasz redwhite78 #85038 üzenetére

    Rendben, köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy csak ennyire drága gépeken mennek tűrhetően a játékok. Lehet, hogy kénytelen leszek asztali gépet venni, mert ilyen összegből jobbat tudnék összerakni.

Új hozzászólás Aktív témák