Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seagallo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Laptop vásárláshoz szeretnék segítséget kérni, hátha tudtok nekem valamit ajánlani.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Augusztus végén.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    350 eFT-nél ne nagyon kerüljön többe.
    (3) Felhasználási kör?
    programozás, játék, irodai alkalmazások, virtualizáció, esetleg játék, későbbiekben bővülhet a lista
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Elsődlegesen nem erre lenne használva, de ha esetleg kedvem lenne kipróbálni valami újabb játékot, akkor ne okozzon gondot, hogy kevés a gép. (persze nem ultra beállítások mellett)
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Mind a kettő fontos szempont, de inkább talán a teljesítmény.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Mindenképpen szeretnék bele, akár utólag is.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Full HD, 15.6
    (8) Notebook tömege?
    2,5kg-nál ne nagyon legyen nehezebb lehetőleg
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Mindegy
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Optikai nem kell bele, tárhely szempontjából egy SSD-t valamilyen módon mindenképpen szeretnék bele
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Extra igényeim nincsenek ebből a szempontból
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    A játékok miatt lenne jelentősége leginkább.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    link
    Eddig ezt találtam, mondjuk alternatívát amihez viszonyítani tudnék nem láttam még. Nem tudom, hogy ez a bővítést mennyire támogatná.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Új

    Köszönöm.

  • seagallo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék hordozható masinát venni, asztali gépem van, szóval nem valami mainframe kéne, hanem olyan, ami elég könnyű (2kg alatt), és jó minőségű. 13'3-14-es méretre gondoltam. 300 eFT-nél nem nagyon szeretnék többet költeni rá, és csak számlával jöhet szóba. Ami igazából még fontos, hogy lehetőleg jó legyen a kijelzője, és külsőre is nézzen ki azért valahogy.

Új hozzászólás Aktív témák