Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bugsyonic

    tag

    Helló!

    http://tinyurl.com/d7blqxw
    A linken lévő gépet érdemes megvenni? Van valakinek valamilyen tapasztalata?
    Belinkeltem 5x, de nem működik... erről a típusról lenne szó:
    HP - G7-2083 EG 0612AZ 5NK

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • bugsyonic

    tag

    Sziasztok. Notebook vásárlás előtt állok és kérnék szépen egy kis segítséget.

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ma/holnap!
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    180-200k bruttó.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Ableton Live, ritkán némi Indesign.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Max. kisebb játékokra, nem szempont. Lehet valami videókártya benne.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Minőség, tartós legyen, sokáig szeretném használni.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Lesz benne SSD. Már megvan. (DVD helyett lesz benne, tehát DVD drive kell bele, vagyis a helye).
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Matt. 15”.
    (8) Notebook tömege?
    Nem szempont.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nem szempont, veszek mellé.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Optikai meghajtó kell.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    USB min. 3 db
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Ableton Live.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Laptopszalon.hu - itt szeretném vásárolni, mert Szegeden meg tudom nézni.
    Konkrét gép nincs.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új. Lehető legtöbb garanciával.

    Köszi előre is a segítséget.

  • bugsyonic

    tag

    Sziasztok!

    Cserélném a régi lapost (Lenovo B590) egy jóval újabbra. Relatíve riktán használnám, 90%-ban az irodában vagyok, de néha el kell hagyni az irodát.
    Grafikai programokra használnám, főként InDesign és Illustrator. Ezt néztem:
    https://www.notebook.hu/dell-vostro-15-3500-v3500-25 + 8 Gb RAM és + 512 Gb SSD.
    A teljesítmény elég lesz, a Lenovóval is elvoltam.

    A fő kérdésem, hogy minőségileg mennyire van rendben ez a Dell? Azt látom, hogy ajánlott. Esetleg valaki használ ilyet? 2 dolog zavar egy laptopnál: 1. recseg/ropog, 2. melegszik. Össze van ez rakva?

  • bugsyonic

    tag

    Sziasztok!

    Megneztem egy halom laptopot, de még mindig nem tudok dönteni... Ezek közül melyik jobb hosszú távra? Irodán kívüli munkára kell, de relatíve ritkán. Lényeg nekem, hogy jó legyen az összeszerelés minősége.
    [link]
    [link]
    [link] Ez esetleg van más színben? Én nem találtam.

  • bugsyonic

    tag

    válasz Pyttawrx #173243 üzenetére

    Köszi! Láttam már, hogy ajánlod a probook-ot. Miért? :)

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Jövő héten.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Max. 400 e bruttó.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, Indesign, Illustrator - de pl. a színhűség nem (annyira) fontos.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem szempont.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15"+, min. 1920x1080px, matt és inkább IPS.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Havonta 1-2x, kb. annyiszor is lenne bekapcsolva. Néha kell/fogok irodán kívül dolgozni, kell
    egy ilyen gép.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win. Veszek rá külön.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Csak SSD min. 512. max 1024. De nem lenne rossz, ha lenne egy plusz slot SSD-nek.
    Ram 16 Gb min.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    USB legyen rajta min. 2. USB C is jöhet, de nem annyira szempont. Numpad kell. Esetleg a kurzorok legyenek normál méretűek és a pgup/dn legyen külön gombokon.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új, céges vásárlás.

    Megnéztem pár gépet, amire volt lehetőségem:
    Dell Inspiron - ezt pl. szerintem nagyon gyenge.
    Lenovo Idea Pad 5 [link] - ez szerintem nagyon rendben van.

    Lenovo Legion 5 - ez nekem túl gamer. :)

    Asus Zenbook valamelyik - ez jól össze volt rakva, de 14"-es volt és nincs numpad.

    Lenonvo B590-es van most, de az már lassú, amúgy semmi baja és szerintem 8+ éve megvan.

    Köszönöm, ha segít valaki, mert már kezdem úgy érezni, hogy túlgondolom, de azért mégiscsak sokezret adok ki érte. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák