Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Pyttawrx #174017 üzenetére

    Pyttának igaza van, sokal jobban jár egy pár éves használt i5-ös géppel mint egy ilyen low-end újjal.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • fateless

    veterán

    válasz Pyttawrx #174017 üzenetére

    Azért, mert ha komolyan az az igény, amit leírt, arra van kitalálva. De csak akkor vegye meg, ha valóban csak arra használja.
    Ez is egy alternatíva, ami valóban megfelelő a leírtaknak (sőt, inkább megfelel annak, mint akár a másik linkelt gép). De akkor, ha céleszközt keres - ezt többször és erőteljesen kihangsúlyoztam, ahogy a linkelt videóban is ezt hangsúlyozzák ki. Nekem nem vált be még hurcolós másod (igazából harmad) gépnek sem, míg feleségem a leírtakra használja, és mikor felajánlottam neki a Latitude 14 5420-ast, ha veszek magamnak másikat, nem akarta lecserélni, mert teljességgel kiszolgálja probléma nélkül.
    Hiába írod, hogy kap erősebbet, ha a leírt tevékenységhez nem szükséges erősebb gép :U

    Igen, én magamnak inkább megvennék egy 6-7. gen intel procis használt gépet, de én msáképp használom a masinát. A válaszom nem a preferenciámat, hanem a feltett kérdésre adott egyik lehetséges jó választ tükrözi. Ő pedig elég nagy már, hogy eldöntse, melyiket szeretné, mennyire bővülne a jövőben a felhasználási terület.

    SeniorTilla
    Talán még emlékszel, tizenpár éve még párhuzamosan árulgattunk itt gépeket az aprón (csak az én vállalkozásomban nem hivatalos disztributor általi renew gépek voltak, hanem én vásároltam kintről cégektől a pár éves levetett business gépeket és újítottam fel) Saját mamamból kiindulva én is használt üzleti felé terelném az embereket, de már rájöttem, hogy adott esetben a 3 év gar, új állapot, könnyebb és kisebb méret fontosabbak lehetnek, mint a használt üzletik által rejtett lehetőségek. Most már odáig vetemedtem, hogy a 10 éves Latitude-okat az irodában lecseréltem Consumer X Asusokra, ami szentségtörésnek hathat, ugyanakkor viszont előtte szétszedtem a gépet, ellenőriztem a belső kialakítást, hogy mennyire jó a hőelvezetés. Nálunk a laptopok fel vannak rakva egy tartó állványra az íróasztalon, mindegyikhez külső egér és bill, a szellőzés teljesen nyitott a gépnél, sosem csukják le őket, mert lényegében AIO gépek helyett használjuk őket. Alapvetően minden előnyös tülajdonság, amivel a Latitudok rendelkeztek, hanyagolva volt a szellőzést kivéve (még a portokat sem használják a gépeken, mert külön hubok vannak), szóval most nem fizettünk ki 250k-t a használt üzletire gépenként, hanem egy ajánlat keretében megvettük 130-ért darabját, és minden negatív tulajdonságát ki tudtuk küszöbölni a gépeknek a speciális felhasználásunkkal.
    Mindemellett azok a gépek, amik mozgatva vannak az irodák között, továbbra is Latitude-ok lettek (bár a kollégák nem értették, hogy nekik miért használt gép jár, mikor a másikak szép, fényes, újakat kaptak - hiába mondtam nekik, hogy az övüké kétszer annyit ér). Elfogadták, bár nem biztos, hogy meg is értették a különbséget...

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák