Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz Pyttawrx #168939 üzenetére

    Vedd azt nyugodtan, én ezt így általánosságban nem merném kijelenteni, más a tapasztalatom. Üzleti gép zsanérja, hűtése ugyanúgy ment már nálam tönkre, mint konzumeré. Számomra nem éri meg a felárat, nem a gépházat használom, hanem a benne lévő hardvereket.

    [ Szerkesztve ]

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Pyttawrx #168939 üzenetére

    +1, így igaz. Én - mint ősrégi konzumer védő - is egyetértek ezzel.

    Nem megcáfolni akarom magam, csak ha általánosítunk, akkor az üzleti gépek kialakítása erősebb és tartósabb mint a konzumereké. Persze vannak kivételek bőven.

    Még megvan a régi HP Dragonom, a HDX20-as, ami kőkemény konzumer vonal volt, mondjuk abból a teteje. Most is olyan a képe, ami simán megállja a helyét a modern világban is. A konstrukcióról ne is beszéljünk, ilyenek sajnos már régen nincsenek. Most - ha kicsit elvonatkoztatunk - AIO-nak hívják ezeket, de azt nem lehet elvinni magaddal, nincs akksija, amúgy tök jó lenne.

    Figyelembe kell venni a staisztikáknál azt is, hogy az üzleti gépeket főleg flották veszik, a konzumereket egyéni vásárlók. Amikor használtként eladásra kerülnek, egészen más csatornán keresztül történik az értékesítés, ezért (is) lehet más a megítélésük nekünk, akik pl. 5-6 évesen látjuk ezeket. Akik újként üzemeltetik őket a cégeknél, azok is panaszkodnak ám rendesen a vacsiúj méregdrága üzleti modellekre, típushibák, szervizproblémák, supportgondok, stb, tudják itt ezt páran nálam jobban :)

    Szóval sztem nem lehet azt kijelenteni, hogy a konzumer vagy az üzleti jobb használtban. Attól függ, melyik két modellt hasonlítjuk össze. A ház és burkolat minőségében általában az üzleti a jobb, de nem mindegy melyik. Én egy Probookért soha-soha nem adnám az Omenemet, mert az Omen 2x annyi anyagból van pl. De egy HP 15s újként szóba sem jöhetne egy használt Elitebook mellett, mert itt a kocka fordul, és az új konzumer alsó szegmense nem ér fel a használt üzleti felső szegmenséhez, közel sem.

    Üzletiből sokkal több darab van a használtpiacon, vagy a tartósság miatt, vagy a fent említett értékesítési modell miatt, vagy mindkettő.

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Új hozzászólás Aktív témák