Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • World-Soft

    senior tag

    válasz Khelben #106919 üzenetére

    Bocs, hogy nem veszünk évente gépet.
    És bocs, hogy ha ócska is a cserélendő gép, attól még egyben van 5-6 év után is, holott a legalja a most olyan 70eFt-os-nak számító modell megfelő.
    Tehát bocsának, hogy nem voltam tisztában, hogy lement ennyire gépek tartóssága.
    És mint említettem az rémített el, hogy mikor odamentem a 280eFt-oshoz is, annak sem volt jobb a háza.

    És mint említettem, nem a gép gyártójától kell elvárni minden támogatást. Félreértettél.
    Ezekben 3. feles alkatrészek vannak csakúgy mint a 700eFt-osban. Ezeknek van egy támogatott életciklusok a géptől függetlenül. (És nem feltétlen az éppen elindult vele esetre gondolok.) Ha nincs driver és a Win-ből is kikerült, akkor hiába van az a vidkari benne, ha csak 256 színben megy.

    És igen megnéztem, és hajlok is a használt felé, és azt is írtam milyen kompromisszumok vannak nálam (Nem tudok olyan régi modellt ajánlani, aminél 1-2 év múlva azt kell mondanom, vegyél egy újabbat, mert nem fog tudni. Tehát nem tudok a végtelenségig lemenni életkorban.).
    Azt is megtudtam (akár régi, akár új) itt nem lehet rendesen gépet venni, mert ki tudja mit dobálnak bele (ezért asztaliból is én építek mindig). Tehát kinézem, megkérdezem itt (nem -e van valami ismert nyűgje első ránézésre), kérek egyéni azonosítókat a kereskedőtől, és neten megpróbálok utánajárni, melyik 50 alkatrészből rakták valóban össze.

    És igen nem tudok mit csinálni azzal, hogy haladunk az összehajtható laptopok irányába (és most nem technikai fejlődés terén).
    Azért kérdeztem, hogy ha láttam egyet ami új és ami masszívnak tűnt, akkor arról mit tudni? Miért nem ajánlott? Mert biztos van, ha olyan gép meg ajánlott amit ott majdnem ketté tudtam törni a boltban.
    Senki nem kérte, hogy helyettem döntsön

  • JayZ

    tag

    válasz Khelben #106919 üzenetére

    Hello Khelben, köszi!

    1) 1-2 hónapon belül
    2) 150k környékén szánnék rá.
    3) Youtube, excel, word, film, böngészés, stb.
    4) Nagyon ritkán játszom, ez nem szempont. Van Xbox erre.
    5) Kijelző. Ezzel megfogtatok! :D Most 1280x800as gépem van. ettől jobb lenne egy nagyobb felbontás. 15 colon kb látom a pixeleket szövegekben. Fényes kijelzős a laptopom, olyan kellene, amin kényelmesebb/kevésbé szemterhelő olvasni-írni-böngészni.
    6) Heti max 3-4 napot lenne hordozva. Egyetem. Utazás közben nem használnám, ezért lenne fontos egy ésszerű üzemidő (mostani laptopom új korában bírt két órát), és a nem melegedő burkolat. Van hűtőpadom, jó dolog, de azt nem tudja hurcolni az ember.
    7) Oprendszer nem tétel.
    8) SSD mindenképp kell optikai meghajtó helyére. Vinyó legalább 500GB. Inkább 1 TB. RAM, nem tudom lenne-e igényem 4 gigánál többre RAM-ban. Böngésző meg tudja néha akasztani a mostani gépem (2.2-es core2duo, 4 giga ram, de gondolom ezer éves sebességű)
    9) Webkam szerintem alap. Talán HDMI is.
    10) Természetesen használt is jöhet, csak a használt laptop piacban nem vagyok otthon sajnos.

    Tisztelettel :R

Új hozzászólás Aktív témák