Új hozzászólás Aktív témák

  • milanmylo

    aktív tag

    Sziasztok! A mai napon szeretnék venni egy notebookot. Régen rengeteget Wowoztam (kövezzetek meg érte:D ) ma már csak évente 1-2x szeretnék visszamenni, kedvtelésből játszani. Hosszú távra szeretnék beruházni, ami akár 4-5 évet is jelent, így inkább most többet adok ki érte. Mindennapi felhasználásra kell, és ami az őrületbe kerget, az a lassúság és a várakozás.Egy Galaxy Note 3-hoz vagyok szokva, amin minden azonnal történik. Tudom, hogy ezt egy windows notebooktól nem várhatom el, de azért ne legyenek idegesítő várakozások. Ehhez gondolom SSD is kell.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250 000Ft
    (3) Felhasználási kör? (átlagjúzer felhasználás, néha játék)
    (4) Játékra használnád-e? World of Warcraft,lehetőleg magas felbontáson.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Kettő közti kompromisszum
    (6) Szeretnél bele SSD-t? IGEN
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Nincs bajom a HD-vel, de mindenki arról győzköd, hogy FHD-t vegyek.
    (8) Notebook tömege? Irreleváns
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 256 GB-n is kényelmesen elvagyok. Ram 4-6GB minimum. Nem kell optikai.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? PS.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Szóba, de kizárólag legalább két év garanciával, illetve ha van névre szóló számla, az nem hátrány.

    Az eddigi kiszemeltek:

    http://hardverapro.hu/apro/hp_envy_15-j017sg_156_fullhd_gamer_notebook_-_i5-4200m_16gb_2
    Erről olvastam tesztet, alapvetően dícsérték, egyedül a kijelzővel volt bajuk. Betekintési szög, és a fekete szürkesége miatt.

    Nem tudom mennyire jár garanciavesztéssel, de esélyes, hogy 8GB RAM-ot, és a merevlemezt rögtön kivenném belőle és eladnám. Ebből vennék bele egy SSD-t.

    Ha ebben az árkategóriában tudtok jó gépet mondani, szívesen venném! Előre is köszönöm a segítséget! :R

    ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

Új hozzászólás Aktív témák