Új hozzászólás Aktív témák

  • ditta31

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni notebook vásárlásban. Nagyon rövid keresgélés után, találtam egy szimpatikusat, az ASUS TUF DASH F15 FX517 ZM-HN093-at (elsősorban gamer notebookok között nézelődtem). De nyitott vagyok másra ami ár-érték arányban esetleg jobb lehet, vagy van olcsóbban esetleg ami megfelel a kritériumoknak mert ez lehet túl erős, stb. Illetve említették ennek nem olyan jó a színhűsége, de nem volt taglalva ez mit jelent, befolyásolná-e nagyon a photoshop használatot.

    A fent taglalt szempontok:

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Még nem körvonalazódott, de 500 ezer ft környékén ha megáll, nem bánom.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Photoshop és premiere pro fusson rajta.
    Mindkettő tanulási fázisban van egyelőre. 4k videókat nem tervezek szerkeszteni, de ki tudja mit hoz a jövő. Ha sokkal jobban megnyomja az árat ez a képesség, simán lemondok róla.
    PP mellett a PS bakfitty ahogy olvasgatom, PP szerint elvileg
    min I7 (quick sync-kel, ezt nem tudom mit jelent), (PS-nél azt írja, 64 bites intel vagy AMD 2Ghz vagy gyorsabb, legalább 4.2-es SSE utasításkészlettel ( ez az SSE utasításkészlet nem tudom mit jelent))
    4-6 GB GPU memory (ps-nél GPU directx 12 támogatással)
    hangkártya ASIO compatible or microsoft windows driver model
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem szeretném.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Min HD, 1920x1080.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hétvégente. Nem használnám utazás közben.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10, 64 bit 1909 vagy újabb (ps-nél írják: LTSC NEM!)
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD min 512 GB (lehet nagyobb, de nem ragaszkodom hozzá, ár szerint eldöntöm megéri-e), 16-32 GB RAM, dual channel
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Numerikus billentyűzet nagyon fontos.
    Wifi nagyon fontos, de gondolom ez alap minden gépnél.
    USB portok 1-nél több, min 2-3 legyen. (egér, vezeték nélküli egér, pendrive, külső SSD, telefonkábel (természetesen nem mind egyidejű) használatára)(Nem USB-c. Nem baj ha van, de ne az legyen a több.).
    HDMI jó ha van, de annyira nem ragaszkodok hozzá.
    Bluetooth jó a van, de el tudom engedni a dolgot
    Ethernetre azt írja, hogy 10 Gigabit a 4k-s shared network workflow-hoz, 1 Gigabit a HD-hez. Előbbi nem hiszem hogy ki lenne használva, de esetleg érdekes lehet.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Elsősorban új legyen, de nem csak az jöhet szóba. Garancia legyen, és az aksi ne legyen elhasználva.

Új hozzászólás Aktív témák