Új hozzászólás Aktív témák

  • carrilboy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Dilemmában vagyok, laptop vásárlás előtt. Asztali gépet cserélek majd le, tudom, hogy kompromisszumokkal jár majd a váltás. Ha ez számít valamit ár/áfa miatt, külföldön fogok laptopot venni (EU).
    Köszönöm előre is a válaszokat.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Pár héten belül.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    300-350e HUF (1000-1100€-t kívánok a dologra szánni)

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Sokféle. Munkára is, játékra is kicsit. Munka az kép- és hangszerkesztés, kis videóvágás.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    COD IW, Crysis 3, stb, közepes beállításokkal

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    Minimum 15". Full HD, tükröződésmentes kijelző, lehetőleg matt. Kültéri fényben is lesz használva, igaz nem sokat.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Utazás közben nem nagyon használnám és hurcolva se lenne nagyon. Néha felvinném a tetőteraszra VirtualDJ-zni. :)

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Mindegy. Oprendszer nélkül is jó.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    Optikai nem kell. RAM minimum 8 GB. 1 TB HDD + minimum 128 GB SSD az oprendszernek.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

    Jó lenne billentyűzetvilágítás. A numpad sem lenne hátrány. Ház tekintetében valami tartósra gondoltam, nem biliműanyagra. Nagyon erősen korlátozódom a Dell-re és a HP-ra.
    4 magos proci.Az, hogy USB, HDMI meg RJ45 legyen rajta, gondolom manapság alap.
    Ha valamiből le kell esetleg faragni a büdzsé miatt, akkor az a játék legyen.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    Új gép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák