Aktív témák

  • SLYM

    veterán

    itt egy kis összeszés a Lenovo Y570-ről:

    i2330M, 4 giga ram, GT555M videokari, 500 giga vinyó (200.000 forint)

    pro:

    nagyon szép a gép, design szerintem ötös. a billentyűzete is tökéletes, a touchpad mondjuk 5-ből 4-es. JBL "hangrendszere" a laptopokhoz képest nagyon jónak számít, de ne hasonlítsuk semmilyen fejhallgatóhoz se, csodát ne várjon senki. a proci semmi extra, hozza amit elvártam, a 4 giga ram is annyi, mint 4 giga ram, semmi extra. ellenben a videokártya elég brutál, kb minden elmegy vele maxon amit eddig próbáltam, de ez el is várható szerintem 1366x768-as felbontásban, tehát ez a gép egy tökéletes olcsó játékgép, de van kontra is

    kontra:

    a kijelző betekintési szöge semmiben sem különbözik a 2 legalsókategóriás laptoptól ami itthon van, ez azért kicsit vicces, elvégre a monitor jeleníti meg a videókártya képét, szóval hiába az ennyi pénzért jó videokari, a kijelző eléggé szar betekintési szögek szempontjából. egyébként ez nem annyira nagy baj, elvégre egyedül szokott az ember bámulni egy laptopot, de ha mégis ketten tennétek meg ezt, igencsak jól kell beállítani a kijelzőt jó pozícióba, hogy rendesen tudjátok nézni a filmet pl

    a másik óriási kontra a hűtés hangja. ordít mint az állat, de tényleg. oké én hozzá vagyok szokva, hogy nagyon csendes a gépem, de ez a hang ez kegyetlen komolyan mondom. játszani csak fülessel lehet, ha szeretnéd kiélvezni a hangokat és nem akarod ordíttatni a hangszórókat, arról nem is beszélve, hogy nem mindegyik játékban megy folyamatosan valami zene, mondjuk stalker közbe kibaszott idegesítő ahogy ordít ez a fos miközben halkan menve próbálok figyelni a szörnyek neszeire. olyan hangos ez alapból, mint a másik 2 laptopom full-full terhelés közbe, nem is értem, hogy lehetett abban a cikkben leírni amit én olvastam, hogy ennek halk a hűtése

    ezzel kapcsolatban egy tanács. ugye a lenovo telepít egy programot amit hőmanagementnek nevezett el. ebben be lehet állítani, hogy szuper zajmentes legyen a gép. ekkor tényleg szuper zajmentes, mindössze egy apróbb probléma van ezzel, hogy az agyhalottak elfelejtették megemlíteni, hogy ezt úgy érik el, hogy a videókártya órajeleit lecsökkentik de úgy, hogy full terhelésen se menjen egy bizonyos órajel főlé (ezt onnan következtetem ki, hogy a játékok fele annyi FPS-el mennek így), szóval marad az ordító hűtés

    szóval akinek van valami ötlete, hogy hogyan tudom a ventillátorok fordulatszámát csökkenteni, az írjon egy tippet. köszönöm

Aktív témák