Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    válasz GPT #14038 üzenetére

    Ha már ennyit rászánsz akkor inkább [ezt]. Erre wint, vagy akármilyen linuxot ráheggesztesz, és biztos minden igényedet túlszárnyalja.
    Ja, legalább a winhez értesz? :DD
    ECC RAM mint egy igazi szerverben. Szerintem még a 200k NAS-ban sincs.

  • kabar

    senior tag

    válasz GPT #14038 üzenetére

    Ha minimális ismereteid vannak már a gépekről, és egy picit is bizonytalan vagy - már most- hogy a két vinyó elég, akkor biztosan építenék. Bevallom a HP microserver nekem is megfordult a fejemben, de mivel jóval drágább mint a Q1900DC, és ugyanúgy hegeszteni kell rá mindent, én nem azt vettem meg. Az XPenology telepítése (pendrive-ról) tartott vagy két percig, és kaptam egy olyan felületet, mint a synologyé (komplett konfig volt 50 körül, full passzív hűtéssel. Abba az illúzióba ne ringasd magad, ha első NAS-od lesz, hogy minden elsőre menni fog, még synology esetén sem, mert bár kegyetlen jó, de sok mindent tud, és emiatt néha nem találod meg elsőre azt amit kell (ráadásul egyfolytában fejlesztik, és átraknak funkciókat máshová). Ilyenkor jön a fórum. De ha már úgyis fórumot olvasol, akkor adja magát, hogy egy kicsit kényelmetlenebb, de jóval költséghatékonyabb a Zyxel. És ebben is nagyon segítőkészek szoktak lenni az itt "lakók". Jómagam nem vagyok a J-s széria preferálója, de kétségtelen, hogy amit beraktam ismerőshöz, azóta is jól kiszolgál. Viszont én már hozzá vagyok szokva a +-okhoz, és meglehetősen nagy a sebességkülönbség közöttük. Szóval nem beszéllek le a Syno-ról, de a Zyxelek is nagyon jók (az árukat nézve mindenképpen).

    [ Szerkesztve ]

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Új hozzászólás Aktív témák