Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapion

    friss újonc

    Sziasztok!

    Monitorvásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni. Hosszú távra terveznék, a keretem rá kb. bruttó 160-200.000 Ft kalibrálással és pixelgarival együtt. Irodai alapprogramok használata, böngészés mellett néha streamelt focimeccseket, filmet nézek, de főleg a Total War sorozat régebbi (Shogun, Rome, Medieval, S2, R2, M2,) és újabb (Three Kingdoms), jövőben megjelenő játékaival (+FIFA és autós játékok) játszanék leginkább.
    Amit szeretnék, hogy a 2560 x 1440 felbontást, 144Hz képfrissítést is tudja már. Méretben max. 27-es elég lesz, kb.60-70 cmről nézném. I7-9700K+ RTX 2080-as kártyához lesz, így G-sync kompatibilitás kell. Illetve a vibrációmentes, kékfényszűrő funkciók is jól jönnének.
    Amiatt kicsit beszartam, amit mondtatok, hogy mikor nosztalgiából játszanék régebbi TW-os játékokon, akkor a QHD-s monitoron a FHD beállításoknál gond lehet.

    A TN v IPS v VA kérdésben nem tudtam még dönteni. Én a TN felé húzok az alacsonyabb válaszidő miatt az IPS nagyobb látószöge és jobb színhűsége vagy a VA jobb kontrasztjával szemben, de ebben a pénzügyi keretben már hátha van optimális megoldás.
    Én ezeket néztem ki a listáról (https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/), de bármilyen ötletet, javaslatot szívesen meghallgatok.
    TN:
    Acer Predator XB271HUAbmiprz (Ez lenne a favoritom, korábban itt ajánlottátok már Ti is. Az Acer shopban is meg tudnám venni. Ők céges vásárlónak is biztosítanak 15 munkanapos [nem 14 nap!] visszavásárlási garit, elállási opciót + itt 5 év garit kapnék. Nekem ezek fontosak lennének.)
    ASUS MG278Q
    Acer XG270HU

    IPS:
    LG 27GL850-B (Ez visszaolvasgatva itt szintén felmerült, ami belefér az árba és kompatibilis is. Az Oázisból rendelve pixelgarival és kalibrálással a Predator ára lenne kb. Céges vásárlóknak itt viszont elállás nincs sajnos.)

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Tapion

    friss újonc

    válasz Brekk #102624 üzenetére

    Köszönöm Brekk!
    Az tényleg nagyon jó ár az IPS-es tesóért, bár nekem a 200-as határ pixelgarival és kalibrálással együtt van sajnos (ezért nem is írtam opcióként), ez meg így 200.000+8000+8000. Majd rákérdezek, hogy belefér-e még. :DD
    De akkor a XB271HUA-val sem lövök mellé, mert azt is jónak tartod. :R

Új hozzászólás Aktív témák