Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    monitorvételhez kérnék tanácsot

    váltottam 14,1" 16:10 laptopról 16:9-re, (mindkettő 1600*900), ami annyit tesz, hogy a látható kép magassága 19-ról 17cm-re csökkent. ugyanolyan felbontásnál, (900 magas) ez azt jelenti, hogy több mint 10%-al csökkent minden látható elem mérete. a betűk is. állítgattam, babráltam, de zavar.
    elhatároztam, hogy veszek mellé egy hordozható USB monitort, ki is néztem kettőt

    ASUS MB168B+ (15,6" 1920 * 1080, kicsi, vékony, filigrán)
    AOC E1759FWU (17,3" 1600*900, nehezebb, nagyobb, de 17")

    ASUS
    -pro: kisebb, könnyebb, minőségibb, szebb a képe
    -kontra: 15"-on full HD, tartok tőle, hogy minden olyan apró lesz, hogy nagyító kell hozzá

    AOC:
    -pro: nagyobb kép, bnem olyan nagy felbontás (web, doc, photoshop alkalmazásokhoz kell)
    -kontra: nagyobb és nehezebb (vállalható) de azt olvastam angol nyelvű tesztekben, hogy nagyon gyenge a képminőség (olcsó TN fil,m, kontraszt,. szürke-árnyalatok, színmélység, utánhúzás, betekintési szög stb.)

    A kérdéseim:
    1. tartok tőle, hogy 15"-on a full HD-vel 1 6_:9 monitorral nem vagyok sokkal beljebb, mint a laptop (14,1", 16000*900). láthatóság, olvashatóság szempontból. van ebben tapasztalata valakinek?

    2. Az AOC ezen monitorát látta már valaki? mennyire lehet gyenge a minősége? a tesztben ugye, mivel minden relatív, nem derül ki, hogy a csúcs IPS panelekhez képest gyenge, vagy az olcsó TN filmesek közt sem állja meg a helyét.

    3. ti melyiket vennétek? (indoklással légyszi). Nem az árt a döntő, hosszú távra kell.

    köszi!!!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák