Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anolulu

    kezdő

    Sziasztok monitort keresek az új gépemhez.
    Főleg fps játékokhoz lenne:
    a gép ezt tudja:

    nem igazán értek hozzá de amit én néztem, gondoltam legyen 144hz, szeretem ha nagyobb a képernyő szal 27inch és akkor már találtam olyat ami 144 hz és nem csak FHD-t tud hanem jobbat is WQHD 144hz-val
    ezt találtam:
    [link]

    ez 150k

    Tudtok esetleg véleményt mondani, jó-nem jó, ajánlani másikat,ennél többet nem igen szánnék rá.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Anolulu

    kezdő

    válasz Knobber #84514 üzenetére

    A gép az adott az már megvan 1 ideje hibátlanul megy 3200mhz-n.

    szal a gép az adott az fix azért irtam le az adatait h ehhez keresek monitort.

    Dobi 562 / blue01song

    A bf1 et és a codot még nem próbáltam, a cod nem is érdekel a bf1 esetleg.
    (cs , fortnite, doom inkább ezek egyelőre)

    biztos lesz játék amiben nincs meg a 144 fps csak 100 mondjuk van ahol meg megvan.
    de olyan game is tuti van ahol fullhdben sincs meg a 144fps (akkor ne is vegyek monitort mert minek marad a 60hz) ?

    vagy mik itt a lehetőségek?
    Én úgy gondoltam h jobb egy 144 hzs monitor akkor is ha csak 118fpsem van mint egy 60hzs amin hiaba van 118fpsem...

    vagy nem tudom ez h működik 1általán nem értek hozzá :/

  • Anolulu

    kezdő

    válasz blue01song #84517 üzenetére

    BF1 ben egy 1080TI+ i7-7700 al sem csinalsz 100fps-t még FHD-ban sem szal nem értem h a kérdésednek mi a lényege.

    nem lesz meg a 144 fps wqhd ban
    de ha sima fhd monitort veszek fhdban sem lesz meg.

    viszont van játék ahol mid2-ben meglesz. ezért gondoltam a wqhd-ra

    PL nem tudom mi van akkor ha ingame nincs annyi fpsed mint amennyit tud a monitor esetünkben a 144, olyankor mivan? ha nekem pl a játékban csak 110 van a monitor meg 144hz?
    (millás géppel sem lesz 144 fps bf1 ben még FHD-ban sem)

    [ Szerkesztve ]

  • Anolulu

    kezdő

    válasz blue01song #84525 üzenetére

    megnéztem, itt 1 teszt 89átlag fps, oké itt minden maxon van, de ugye teszteknél ez így szokott lenni h legyen viszonyítási alap.

    [link]

    piero86

    Kinek mi az ésszerű beállítás? mindenkinek más van aki szereti az árnyékot van aki nem stb.. Az mindenkinél egyéni, h mit mire állít minőség fele megy vagy a teljesítmény fele. Én minőség párti vok szeretem ha szép a játék és élményt nyújt persze nincs hozzá olyan atom gépem, hogy ez ne menjen a teljesítmény rovására. viszont hobby player vok, aki elfunol meló után kicsit kiereszti a gőzt elpumpál pár töltényt :D Nem vok e-sport játékos se profi és nem ebből élek, h annyit számítson az a pár tized mp, meg +20-30 fps h ezért full low grafon játszak és kocka alaku pixelekre lődözzek mert úgy lehet a legjobb teljesítményt hozni. Jó ezt most eléggé kisarkítottam, de értem mire gondolsz az ésszerű beállítással. (megtalálni az aranyközéputat hogy még jól is pörögjön de ki is nézzen valahogy)

    xrvman

    Köszi! az nagyon megdobja az árát? esetleg tudsz ajánlani 1-2 ilyen moncsit h ránézzek hogy is van ez.

    Mottie

    Köszi teljesen igaz!

    De nem jutottam előrébb :( hogy akkor mi lenne a jobb egy sima 1080p 144hz 24inch monitor vagy lehet 1440p 144hz 27inch attól függetlenül, h nem lesz meg mindenhol a 144 fps.

    illetve ha az ember ugyanazokkal a beállításokkal felteszi a grafikát 1080ról 1440re akkor az olyan sok fps vesztéssel jár?

    vagy mivan akkor ha olyan gameben ahol megvan a 144 körüli vagy több fps ott 1440pbe tolom ahol meg nagyon nincs ott leveszem a grafikát 1080p-re ha ez annyira sokat számít.

    Ez a gsync jó ajánlásnak tűnik csak félek h kurva drága még nem jártam utána

    Illetve még mindig nem vágom mivel jár az ha 144hz a monitor de nincs annyi az fps.

    Még sosem volt 144hzs monitorom, uh elnézést kérek mindenkitől, h ennyre fa**láma vagyok hozzá!

    Köszönöm az eddigi válaszokat!!! :))

  • Anolulu

    kezdő

    válasz deadelon #84538 üzenetére

    Lehet akkor maradok a kaptafánál és sima 1080p 144hz 24inch az meg már 70-80k ért van és akkor nincs túlbonyolítva és nem is drága a 1080p meg egyelőre elég.

    csak olyan kicsi az a 24es... :(

  • Anolulu

    kezdő

    válasz blue01song #84543 üzenetére

    "leülhetsz.." lol jééézusom... Szép stílus mindent elárul :C

    Jó érzés lehet megpróbálni alázni valakit aki nem ért a témához és segítséget keres 1 ilyen forumon...
    Sajnos 100ból mindig akad 1 ilyen "leülhetsz" stílusú raj felhasználó :D

    Fél nap alatt túrtál 1 olyan tesztet amiben fhdban egy hangyafasznyival megvan a 144 (dőljön rám a ház ekkorát tévedtem!) de qhd-ban még azzal sincs meg..., ha az IQ-d 1 kicsit magasabb lenne a "leülhetsz" szintnél akkor látnád h az volt az eredeti kérdés, ami ebben az esetben is áll, hogy mivan ha nincs meg a 144hz hoz a 144 fps QHD-ban.

    Az csak egy kisarkított példa volt amibe belekötöttél, óríási sikerrel...
    (de ha már ennyire igazad van az általad linkelt teszt alapján, az lenne az idevágó ha úgy gratulálnék, hogy igazad van! 5ös! leülhetsz?! :DD :DD :DD :)) :DD :DD :DD )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák