Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scrofa87

    újonc

    Sziasztok!

    Monitor vásárlása előtt állok. Minél többet kutatok a témában, annál bizonytalanabb vagyok, kérlek segítsetek.
    100k alatt 24, vagy 27 inch-es 1080p IPS monitort keresek. 95%-ban játékra (csak single player pl Witcher 3 Fallout4, semmi online kompetitív). VGA: GTX 970 Jelenlegi monitor 23 inch 1080p TN az LG műhelyéből. ~90-100cm-ről használom.

    Ezeken gondolkozom:

    Dell P2417H, illetve Dell P2717H.

    Mérete miatt a nagyobb felé húz a szívem, de félek az alacsony pixelsűrűségtől. Pár napja élőben láttam MM-ban két IPS panelt (HP) az említett méretekben egymás mellett, kb 50 cm-ről már nem láttam a pixeleket egyiken sem, de így egymás mellett az élesség közötti különbség észrevehető volt. Méretek közül a 27 inch azonnal megfogott.

    Az említett panelek alkalmasak játékra? A kettő közül melyiket érdemesebb venni? Van más alternatíva ami megfelel céljaimnak?

  • Scrofa87

    újonc

    válasz deja vu #79188 üzenetére

    Köszi a gyors választ. Sajnos a g-sync 144Hz nem esik a rendelkezésre álló ársávba, talán majd pár év múlva.
    Az említett boltból tervezem rendelni a cuccot, de pécsi vagyok, így nincs lehetőségem élőben megnézni őket. (Pécsen ilyen lehetőség nem nagyon akad)

    Tehát akkor ezek a Dell panelek ebben az ár-tudás kategóriában ajánlottnak számítanak akkor is ha játék a fő cél? A professional series elvileg nem játékra lett tervezve elsődlegesen.
    A PH-s tesztben sajnos kevés szó esik a monitor sebességéről, csak az input lag-ról, ami ahogy tudom elég jó volt. Például kíváncsi lennék a "relatíve magas" GTG érték-ből (8ms) származó elmosódás mennyire észlelhető 60hz 60 FPS mellett, vagyis ebben a tekintetben partiban van-e a gyorsabb IPS panelekkel. (kompetitív online FPS-eket nem számítva)

    Van más olyan monitor ebben az ár-tudás kategóriában ami jobb a DELL-eknél? (pl. LG 27MP59G-P?)

    [ Szerkesztve ]

  • Scrofa87

    újonc

    Sziasztok!

    DELL P2717H, DELL SE2717H és LG 27MP59G között vacilálok. Az LG modellje felé húz a szívem a sok gaming feature miatt, ugyanis 99%-ban játékra használnám. Az állvány minősége/erőssége számomra mindegy (földrengés ritka Baranyában és az asztalt se szoktam verni mérgemben :D ). A kérdésem az lenne, hogy ezen LG modell panelje felveszi-e a versenyt a sokat ajánlott DELL-ek paneljeivel képminőség és sebesség tekintetében? Játékos célra javasolt-e az LG vétele a két DELL-el szemben?
    A sivatagi boltos srácok véleménye különösen érdekelne, akik ugye nap mint nap látják őket akár egymás mellett is.

    Válaszotokat előre is köszönöm!

  • Scrofa87

    újonc

    Sziasztok!

    DELL P2717H, DELL SE2717H és LG 27MP59G között vacilálok. Az LG modellje felé húz a szívem a sok gaming feature miatt, ugyanis 99%-ban játékra használnám. Az állvány minősége/erőssége számomra mindegy (földrengés ritka Baranyában és az asztalt se szoktam verni mérgemben :D ). A kérdésem az lenne, hogy ezen LG modell panelje felveszi-e a versenyt a sokat ajánlott DELL-ek paneljeivel képminőség és sebesség tekintetében? Játékos célra javasolt-e az LG vétele a két DELL-el szemben?

    Válaszotokat előre is köszönöm!

  • Scrofa87

    újonc

    válasz Brekk #80052 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors választ. Tehát jó opció ez az LG, és érdemes lesz hozzá kalibrálást is kérnem. A pixelgarancia a weblapotokon leírtaknak megfelelő ennél a modellnél is, mint a DELL-eknél? A bolti vizsgálatra és a 20 napra gondolok.

  • Scrofa87

    újonc

    válasz saen #80358 üzenetére

    Szia! Ez a dolog engem is érdekelne. Tehát a kép üzemmód oké, hogy nem változtatható, de pl. Freesync vagy az említett LG-nél az 1ms MBR és hasonló funkciók ki-be kapcsolhatók azért?

  • Scrofa87

    újonc

    válasz Lala6 #80680 üzenetére

    Szia!

    Én is a napokban vettem az említett monitor nagyobbik testvérét (27mp59g-P). Szintén az említett boltból. Dobozból kivéve nekem is ijesztően rossz volt a képe, de amint belőttem a kalibrációs profilt amit a boltban csináltak azonnal jött a parádés képminőség. Szóval ha nem kalibráltattad érdemes megfontolni, úgy tudom a boltban utólag is megcsinálják, pár ezer forintért, abszolút megéri. !!! Utólag is nagy köszönet a srácoknak !!!

    Pár napos használat alapján azt tudom mondani hogy ennek a monitornak az egyetlen nagy hibája a talp minősége. Nem vészesen lötyög, de előrefelé nem dönthető, ami szerintem nagy kapufa a tervezőktől. Az a nyomorult 5 fok szerintem beleférhetett volna. Másik zavaró dolog amit meg kell emészteni a fekete "halott sáv" a panel szélén - amely szinte az összes monitoron, illetve TV-n van amit valaha láttam - itt kicsivel vaskosabb, ezt a ph!-s teszt is kiemeli. Szerencsére ez valós használatnál észrevétlen.

    Ezeken felül maga a panel szerintem kiváló, színek tökéletesek (régi TN után), betekintési szögek rendben. Bevilágítás, felhősödés, glow-t egyáltalán nem láttam. Panel sebessége nagyon jó, még High response beállításánál sincs látható overshoot. A 75hz szintén látványos a korábbi 60hz-hez képest.

    Összefoglalva, akinek olcsón kell gyors IPS monitor főleg játékra és meg tud barátkozni az állvány gyengeségeivel az jól jár ezzel a monitorral.

    Ámen

Új hozzászólás Aktív témák