Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Van egy 23" LG 23MP68VQ-P LED IPS monitorom.
    Első kérdésem az lenne, hogy ez mennyire számít jó monitornak? Mik az erősségei-gyengeségei? (Csak hogy tudjam hogy az enyém mennyire "jó")

    A lényeg pedig az, hogy észrevettem, hogy még 0 fényerőnél sem teljesen fekete a fekete (mindig is ilyen volt egyébként). Rájöttem, hogy szeretném ha a monitorom szép és nagy képet produkálna, mert gyakran filmezünk rajta. sötét szobában, ahol jócskán látszik a fekete háttérvilágítás.

    Milyen monitorok vannak amik sokkal jobbak ilyen téren? Esetleg egy 1920x1200-as felbontásra is szívesen váltanék. A munkahelyen egyébként két darab HP EliteDisplay E243-al dolgozom; ennek pl dicsérték munkatársaim a feketéjét, de vaksötétben nem próbáltam még; de gondolom jobb mint a jelenlegim (ezt most nem azért írom mert ilyet akarok).

    Persze nem akarok csillagászati árat kiadni az új monitorért.

    Másik kérdés: mit jelent a fényerő, és a képarány (1000:1)? A Láthatósági szöget, válaszidőt, minden mást értek, de ezeket nem.

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Programozáshoz, munkára szeretnék 1920x1200-as felbontású, kb 24 colos IPS monitort ami minél kevésbé terheli a szememet és szépek a színei.

    Ezt a kettőt néztem ki:
    HP EliteDisplay E243i vs. Dell UltraSharp U2415

    Utánaolvasgatva a Dell-t sokan ajánlják a neten, én viszont dolgoztam már korábban e243-al és szerettem. Viszont a HP kb 5k-val drágább is mikor szerintem kb ugyanolyanok vagy akár a DELL a jobb. (EIZO-t és egyebeket azért nem néztem mert túl drágák nekem)

    Szerintetek?

    Előre is köszi :)

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz EgySrac #105095 üzenetére

    2 méter azért elég sok. De ha mégis biztos, akkor oda szerintem egy nagy méretű, 4K-s monitor illene. Pl. Philips BDM4350UC. De én nem értek hozzá, ez csak ötletelés (ez 60 Hz-es).

    A Hz kérdésre pedig azt biztosan állíthatom, hogy menj el és próbáld ki hogy észreveszed-e a különbséget 60, 75, 144 Hz között, lehetőleg vakteszten. Ha igen, szerintem csak akkor van értelme 60 fölött nézelődni.

    Ja és keretet is írj, mert anélkül nehéz segíteni. :K

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni monitorválasztásban.

    - Mire: Mindennapos használat, gaming (nem fontos az alacsony válaszidő), filmezés-sorozatozás, munka (szoftverfejlesztés)
    - Felbontás: 1920x1080
    - Gyártó: LG-vel rossz tapasztalat (a jelenlegivel már régebben is volt gond)
    - Betekintési szög: Magas, vízszintesen és függőlegesen is jól látható legyen más szögből (filmezés miatt)
    - Képfrissítés: 120/144/165 Hz (a több jobb)
    - Panel típusa: Gondolom IPS, eddig is olyan volt. Vagy van jobb?
    - Képátló: 23.5-24.5, de preferálnám a 24-24.5 környékét
    - Ár: Max 200k
    - Csatlakozók: Legalább 1 DP és 1 HDMI

    Egyéb szempontok:
    - Dönthető legyen
    - Forgatható legyen
    - Magassága állítható legyen
    - Nagyon fontos nekem a szemkímélés mert egész nap ezt nézem
    - időtálló legyen, sok évre venném, valószínűleg extra gariért is fizetnék
    - FreeSync/GSync jó lenne
    - a film/sorozatozás miatt jó lenne átlagon felüli kontraszt, vagy valahogy oldja meg hogy filmnézés közben ne sötétszürke legyen az egész képernyő

    Amiket nem írtam az nem szempont (USB, fali szerelés, hangszóró, stb.)

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Egyelőre az Asus VG259QM felé hajlok (vagy 249Q, de az meg nem támogat G-Sync-et), nézegettem YT videókat is amiben ajánlgatták, meg specifikációra is megfelelőnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Komplikato #122914 üzenetére

    De amit Te írtál azt is néztem, és az is tök jó, lehet hogy az lesz.

    A kettő között mi alapján érdemes választani, képminőségben lehet eltérés?
    Asus VG259QM
    Dell S2522HG

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!
    Monitorvásárlásban szeretnék segítséget kérni.
    Egyetlen Dell S2522HG monitoromat lefokozom másodlagossá, és vennék egy élesebb képű 4k-sat új elsődlegesnek, mert már zavarnak a láthatóan pixeles szövegek.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Max. 400k, de leginkább a szempontjaimnak megfelelő best buy-t keresem.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    Full HD 24,5"-ról szeretnék váltani 4k 27"-ra (a 28 már kompromisszumos). Azért ennyi, mert 200% scaling-el fogom használni, tehát a mostani képernyőelem-méretekhez akarok közelíteni csak magasabb PPI-vel (ez a 2020-as cikk ihletett meg).
    Gyakran játszok is, azt majd Full HD-ban fogom tenni (vagy 4k de 2x scalinggel, ha a játék támogatja), így a monitor min. 144 Hz-es legyen. (Mindennapi használatban is 144 Hz-en fog futni.)
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED): IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?: Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb): programozás (munka), gaming (FPS/RTS)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? TUF-RTX3060TI-O8G-V2-GAMING
    Must have: G-Sync compatible certified és AMD FreeSync Premium megléte
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Videókártyámnak van 2 db. HDMI 2.1-es és 3 db. DP 1.4a kimenete.
    A monitorra ráköthető legyen min. 2 db. USB 3.0, de ha több van, az egy kis előny.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ? Nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható,
    magasságában állítható?
    Must have: Dönthető, magasság állítható
    Nice to have: forgatható

    Egyéb must have-ek:
    - Levehető lábak és falra szerelhető legyen (VESA mount)
    - magas betekintési szög (tipikus ~178°)
    - szokásos szemvédős technológiák, egész nap ezt nézem

    Preferálom az Oázis computer-t vásárlási helynek, mert pozitívak a korábbi tapasztalataim velük, és élnék a pixelhiba garancia szolgáltatásukkal.

    Ezt néztem ki, ezt spec alapján el tudnám fogadni: LG UltraGear 27GR93U-B, most 195k-ért árulják. Ami spec tekintetben nem tökéletes, de ezeket elfogadtam kompromisszumként: nem forgatható, és csak 2 USB portja van.

    Van esetleg ennél jobb választás hasonló árkategóriában? (± ~60k)
    Vagy olyan 28-as méretű ami abszolút kitűnő buy most éppen és megérné a kompromisszumomat?
    Ha esetleg valakit érdekel, összeszedtem a szűrésemnek megfelelő monitorokat egy szép táblázatba, itt érhető el.

    Előre is hálásan köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

Új hozzászólás Aktív témák