Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8.utas

    tag

    Sziasztok!
    Monitor vásárláson gondolkodom. A jelenlegi monitorom Dell U2312HM.
    A cél, hogy minimum megduplázódjon (vagy 3x-ozódjon a felület több monitor esetén játék miatt - középső káva ne legyen).
    Amire használom: munka (szoftver fejlesztés, 2 monitor kellene), játék (itt ugye vagy 1 széles vagy 3 külön). Kb. 60-65 cm-ről nézem.
    Eredetileg 3 monitorban gondolkodtam (játék, munkához elég lenne 2), de vannak ugye széles monitorok, melyekkel meg lehetne oldani 1 db-al is, és elég a 2 monitor szélesség, mivel nem lesz középen keret, illetve rugalmasabb a helykihasználás.
    Tehát amit nagyon megköszönnék, ha az igényeim pontos figyelembevételével történne a monitor kiválasztás, a minimálisan szükséges kompromisszumokkal.

    Amin gondokodom, az a Samsung C49RG90 (49'', 5120*1440).
    A következő ami miatt hezitálok:
    - a jelenlegi kicsit nekem pixeles, ez elvben 91 cm-től nem lenne az, de a C49RG90 ugyan jobb, de még mindig 81 cm-től lenne tökéletes (nem tudom a GPU mit bírna a 7,5M pixellel)
    - vehetnék 4K monitort (8Mpixel/db), azok vertikálisan nagyobbak (nem tudom az mennyire szükséges), 51 cm-től tökéletes lenne a felbontás, de, amellett, hogy 3 db már elég drága, a GPU sem bírná (jelenleg (i5-4570, R9 280X) még marad a PC, el kéne menjen pl. Apex Legends)
    - jó lenne 144hz
    Szóval jöhetnek ugye még ívelt széles monitorok, de minimum 2x23-as monitor méretben, és a fent említett monitornál nagyobb, vagy minimum azzal megegyező PPI-vel, de akkor olcsóbban. Én nem találtam.
    A keret az maximum a fent említett monitor ára (~350e).
    Remélem mindent ideírtam, ha nem kérlek kérdezzetek.
    Tehát ilyesmi információk lennének hasznosak:
    - összigényemre van-e jobb gondolat
    - aki esetleg fejleszt 27-es 2560*1440-es monitoron (ez kb. a C49 fele) 60-65 cm-ről tökéletesnek látja-e a képet (csak az írjon, aki a 23-as 1080-as monitor képét 60-65 cm-ről nem! :) )
    - fogja e vajh bírni a GPU egyáltalán a C49-et?

    Jó hosszú lett, be is fejezem. Üdv! :)

    [ Szerkesztve ]

  • 8.utas

    tag

    válasz OgreImre #105192 üzenetére

    OgreImre: Igen, ilyesmit néztem már. A PPI azonos, az ár azonos, talán a 32:9 több hasznos felületet ad (a 21:9 picit magasabb, de sokkal keskenyebb).
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • 8.utas

    tag

    válasz 8.utas #105190 üzenetére

    A temérdek válaszok alapján...ööö....szerintem jó lesz, mindenképpen.

Új hozzászólás Aktív témák