Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rueast

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ezekben a home office-os időkben gondolkodtam el új monitor vételén, azonban egy dolgot nem sikerült kiderítenem. Otthon egy asztali PC monitor hagyományos felállást használok, saját céljaimra. Munkára céges laptopot. Jelenleg a billentyűzet és egér is a monitoromon keresztül kapcsolódik a géphez. A jövőben szeretnék olyan monitort, ahol ez szintén így van, de a rákötött céges laptopomat is tudom ilyen módon használni (monitort, billenytűzetet és egeret). Ha jól sejtem, hogy itt az USB-C kapcsolódási lehetőség lesz a nyerő a laptop számára. A kérdés pedig az lenne, hogy lehet-e használni ezt a felállást úgy, hogy mindkét gép be van kapcsolva és a monitor bemeneti jel átváltásával tudom-e teljesen értékűen használni bármelyik gépet a monitorba dugott billentyűzettel és egérrel együtt?
    Egy banális példával szemléltetve, céges laptopon dolgozok, majd a bemeneti jelet átváltva a saját gépemen mondjuk zenét állítok be youtube-on, majd vissza és dolgozok tovább.
    Létezik-e ilyen képesség? Ha igen, tudja az összes USB-C-s monitor?

  • rueast

    csendes tag

    Sziasztok!

    Két monitor között őrlődök, nem nagyon tudok dönteni, főleg mert elég borsos az áruk.
    BenQ PD2700U: nagy előnye számomra, hogy van KVM funkció, megvalósíthatnám az otthoni álom home office konfigurációt. Viszont 27-es monitoron 4k, azt sejtem ehhez elég közel kellene hajolnom. Mostani 24-es, 1920x1200-hoz is közelebb szoktam hajolni, ülni, mint a neten megadott Visual Acuity distance. Szintén tartok az IPS paneltől, mert soha nem volt, most VA van és azt képzelem hiányozna a kontrasztarány.
    Samsung Odyessy G7 27 hüvelykes verzió: bár ez egy gamer monitorként aposztrofált készülék, én nem játszok annyit és olyan címekkel, amik ezt teljesen kihasználnák, viszont általános használatra elég jó mindenesnek tűnik nekem. Itt a legnagyobb kérdőjel az 1000R hajlítás, vagyis hogy amilyen messze én ülnék a monitortól, ott mennyire lenne ez hátrány (előny). Soha nem használtam még hajlított kijelzőt sem, szóval teljes talány.
    Ezek miatt arra gondoltam, hogy megnézném magamnak élőben ezeket a monitorokat. Na igen, csak hol és mikor? Van ilyenre lehetőség valahol?

  • rueast

    csendes tag

    Helló!

    Nagyon kacérkodok a BenQ PD2700U-val, de mivel régebbi gépem van (i5-6600, GTX970) ezért ha néha játszani akarnék, lehet nem járnék jól a 4k felbontással. Igaz nem első vonalas FPS-ekkel szoktam: World of Warships, Steel Division 2. Ezeknek milyen gépigényük van ilyen felbontás mellett?
    Ami nagyon hívogató, az a KVM funkció, ezért még kerestem pár ilyen monitort. 27-esnél nem fér el nagyobb, szóval nem sok opció van. Az egyik Dell UP2516D. Mennyire érdemes ilyen régi monitort vásárolni még? Digiprime-nál kapható messze a legolcsóbban, szerintetek mekkora kockázat onnan rendelni?
    Sajnos ezek mind professzionális monitorok, amire nekem nem lenne szükségem (általános felhasználás lenne, munka külön laptopról, netezés, multimédia fogyasztás és néha játék), de KVM funkció* csak ezekben van, 27 hüvelykes méretig és kb 200k-ig.
    *Naponta többször ki-be húzogatni az USB-t nem csak hogy nagyon idegesítő/fárasztó, de a csatlakozóknak se tesz jót hosszú távon.
    Gigabyte adott ki most 27-es monitort ilyen funkcióval (M27Q), valaki nem tudja mikor lesz elérhető nálunk?

Új hozzászólás Aktív témák