Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thermaltake

    tag

    Üdv Ph tagok!

    Segítségre van szükségem. Tegnap a Samsung SyncMaster931BF típusú 4:3-as monitoromnál (DVI, 2ms,
    75Hz) a következő hiba jött elő: játszottam, majd ~kiléptem, és ~ 30 perccel később az ebédből visszatérve, sötét képernyő fogadott, egérre nem éledt fel, tehát nem energia takarékosba rakta magát. Ki-be kapcsolásnál ezekután már csak 1 másodperce adott képet, aztán sötétség. (utána olvasgattam kicsit, ez 2. leggyakoribb hiba a monitoroknál) Felhívtam egy monitor szervizest, aki említése szerint 5-7000-ért tudja megcsinálni. A dolog további érdekessége, hogy este meccs nézés után kipróbáltam és... igen most is használom. Szóval most megint működik. Mi lehet a baja? Túlmelegedett a panelházi hőben? Eddig nem csinált ilyet.
    Ezen elkeseredve (tudom ,hogy 4:3-as és 19"-os, meg régi de szeretem és ha nem muszály nem vennék másikat)
    A kérdéseim: A közeljövőben vennék majd új gépet, és a monitort is akkor szeretném leginkább cserélni. Mi lenne az okosabb ha addig ez a Samsung mégis megadja magát? Megjavíttatni vagy használtan egy ~ 21"-t venni, esetleg egy teljesen újba ölni a pénzt?
    A fontos lenne számomra: alacsony válaszidő, min. 75 Hz, digitális csatlakozó aljat, max. 22"-ig.
    nézegettem hogy 50K alatt vannak IPS paneles Philipsek (is), Lg, és a többiek. Érdemes lehet ezekből nézni valamit, vagy enniyért ips-el nem szabad foglalkozni? Szöveg olvasási funkció- (ami 1 gombnyomásra leveszi a fényerőt, kontrasztot azt minden mai monitor is tudja) van az enyémbe is a legtöbbet ebben a módban használom. Játéknál felszoktam venni gaming módra. Tudom ,hogy 50 alatt hülye kérdés, de használnám kép szerkesztésre is. A fentebb felsorolt kritériumok alapján mi az a márka , típus, megbízhatóság amit nyugodt szívvel ajánlanátok? Amivel szimpatizálok alapból az a BenQ, Philips, Lg.
    Asus? Acer?Samsung?
    tudom kicsit hosszú lett, köszönöm előre a segítségetek. :R
    üdv

  • Thermaltake

    tag

    Üdv emberek!

    Kinéztem egy Lg 22MP58VQ-t.
    Felhívtam a központi LG számát, ahol választ kaptam arra ,hogy ez is bizony 60Hz-et tud Full HD felbontásban.
    Aztán találtam egy lehetőséget, hogy a videókártya szoftverében be lehet állítani "egyedi felbontást"- így elvileg betudnám állítani 75Hz-re is.
    A kérdés:
    - okozhat-e hosszú távon az ilyesféle hz módosítás meghibásodást?
    - érdemes -e ezt beállítani?

    Jelenleg 2008-as 4:3-as, 75hz-es, 2ms Samsung monitort használok. Nem szerettem volna ettől "gyengébb" paraméterekkel rendelkező új monitort venni. (De 144 hz-es monitort nem tudok venni.)
    Ha jól tudom a függőleges frek. a lényeg.

    Az Lg oldalán ezek a paraméterek vannak kilistázva:
    Frekvencia
    Analóg Vízszintes Frekvencia 30~83kHz
    Analóg Függőleges Frekvencia 56~75Hz
    Digitális Vízszintes Frekvencia 30~83kHz
    Digitális Függőleges Frekvencia 56~75Hz
    HDMI Vízszintes Frekvencia 30~83kHz

    HDMI Függőleges Frekvencia 56~75Hz

    [ Szerkesztve ]

  • Thermaltake

    tag

    üdv!
    Holnap lesz 1 hete,hogy megkaptam az Lg 23MP68VQ-P monitoromat.
    Ma vettem észre, hogy pl : Google képkeresés, egérrel scrollozás közben ha két-három sort gördítek (tehát nem túl gyorsan) a képernyőn hosszanti kép"törés" remegve, jelenik meg... UPDATE: ugyanez bárhol, görgő lassan le vagy fel, megjelenik a görgetés idejére a hosszanti csík "remegés"
    ez normális dolog?
    DVI- al van összekötve.
    Drivere és szoftvere fent van. Tegnap raktam újra a komplett gépet. Win7 x64.

    [ Szerkesztve ]

  • Thermaltake

    tag

    válasz Czvik2.0 #67863 üzenetére

    Erre tud valaki megoldást/ tippet?

    Helló!

    Nagyon tetszik, jól néz ki, könnyű, valaki írta,hogy erős a bekapcsolást jelző LED.je, NEM így van, nagyon kis elegáns fehér egyáltalán nem zavaró a fénye. Valóban 1 HDMI van rajta, a termék fotókon 2 látszik.
    Fényes káva elől és hátul. Szép, de nyilván szedi a port és aki piszkálja, gyűjti az ujj lenyomatot.
    Olvastam itt, hogy a keskeny kávás monitorok LED-ei oldalt bevilágítanak... még meg kell szokjam mert ez is olyan. nem zavaró de látszik...( szóval pl van egy alap HD háttér és a jobb bal szélein kicsit mintha világosabb lenne a kép. (szóval nem a burkolat alól látszik ki a led vagy ilyesmi) :))
    Stabil az állványa, de apró asztal rezgésre is ( pl fel teszem a lábam az asztalra) mozog a képernyő. Felborulni nem fog. Rugdosni meg nyilván nem fogom. :DDD
    Nagyon jól néz ki, hogy alig van kerete a képernyőnek.
    Egy 4:3-as Samsung Synmaster 931BF-et váltottam le ezzel, ami 2 ms, 75hz volt. Ami "érdekes" volt számomra a 4:3-as 19"-es ugyanolyan magas, mint ez a 23"-os.
    IPS? Többet vártam- Bár lehet ebben az árkategóriában ennyi a max.
    Alig vélem jobbnak a betekintési szögeket, mint a fent említett Samsungon. A színektől se estem hanyatt.
    Ne értsd félre, nem bántam meg,hogy megvettem mert ideje volt váltani, örülök az új monitornak.
    Kérdés: Ha egy hét alatt se vettem észre pixelhibát... ezután se lesz? Szóval elképzelhető -e ,hogy 1 hónap múlva jön ki rajta?

    [ Szerkesztve ]

  • Thermaltake

    tag

    válasz Thermaltake #67851 üzenetére

    Úgy tűnik sikerült orvosolni.
    Bár egyszer sem szólt hozzá senki, azért leírom ide...még más is járhat hasonlóan.

    Írtam ,hogy 1- 2 napos friss W7 x64 lett újra rakva, újra raktam a videókártya drivert, repair-el a monitor szoftvert, valamint a *.inf fájlt is. Továbbá lefuttattam az élményidexet, és engedélyeztem az aero funkciót.
    Újraindítás után jó.
    Így végre megszűnt a vertikális és horizontális szinkronizációs probléma.
    :K

Új hozzászólás Aktív témák