Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kront

    tag

    válasz OgreImre #83531 üzenetére

    ugyan ilyet keresek, mint Te. ha sikerül találni valamit, légy szíves írj róla itt a fórumban 1-2 sort. lassan már ott tartok, bár milyen brand lehet, csak ne ips panel legyen benne.

    970p-t cseréltem s2231w-re (ez a mai napig 38000 üzemórával hibátlanul megy). mindkettőt szerettem. irodában van egy s2433, az is teszi napi 8-10 órában a dolgát, már évek óta.

    fél éve vettem egy CG2730-at. most adtam el, (kisebb bukóval) nem tudtam elviselni a bevilágításokat. pedig elvileg van a panelben egy diffúzor rács, homogenitáskiegyenlítésre. hát, kár bele. hatása kb. 0

    ha már az EIZO csúcsmodelljei sem boldogulnak ezekkel a bevilágításokkal, akkor az IPS-ről lemondanék. nem akarok játszani, sem filmet nézni. csak néha fotók, meg 90%-ban irodai munka, így a 130%-os RGB sem kellene. egy profi irodai monitor kellene, webre meg fejleszteni. néha fotót nézni. rászánnék 500k-t, de nincs.

  • Kront

    tag

    válasz Brekk #86379 üzenetére

    ezekre én is nagyon kíváncsi lennék, hogy melyek, mert egy CG2730-at szeretnék lecserélni bár mire, amiben nincs glow és minimális a bevilágítása.

  • Kront

    tag

    válasz feri1 #86818 üzenetére

    az első kettő egy és ugyan az: a panel háttérvilágításának villódzásmentes megoldása. 3-4 elterjedtebb megoldás van rá, egyik sem küszöböli ki teljesen a villódzást, csak javít rajta. (tipikusan más kitöltési jellel operál, arrább teszi a ledek optikai nullpontját, magasabb frekire tolja el a frissítést, ahol már kevésbé látod, foszforos utánvilágítást használ, a led feszültséget változtatgatja a villódzással szinkronban, illetve ezek kombinációja) ha alapvetően nem zavar a panelek villogása (nem észleled, nem fájdul meg tőle a fejed), akkor nem kell vele foglalkozni. ha észleled/zavar, akkor célszerű a flicker-free adatbázisokban lévő monitorokból választani.

    eye-care: divatos marketingszöveg olyan monitorokra, melyeken egy gombnyomásra csökkenthető a kék szín mértéke. talán az ASUS vezette be ezt a nevet (én náluk láttam először), de ma már több gyártó monitorán is láttam. sok értelmét nem látom:
    1. egyáltalán nem új dolog, nekem már a 10+ éves eizo monitoraim is tudták.
    2. valójában minden monitor tudja, ami profilozható, mert az egyik profilra ráteszel egy "kékmentes" kombinációt.
    3. amelyik monitor nem tudja, ott kézzel "letekered" a kék színt. és már is ugyanott vagy.
    4. elrontja a színeket. értelmetlenné teszi a kalibrációt.

    valódi orvosi kutatást nem nagyon fogsz fellelni, ami alátámasztaná, hogy a fenti technológiákból bár melyik is "egészségesebb". viszont marketingkutatást rengeteget. olvastam már olyat is monitorgyártó oldalán (talán pont ASUS?), hogy a kék színtől egyenesen megvakulsz, kiég a makulád. (remélhetőleg az ibolyanemesítők nem olvassák, mert nézhetnének más szakma után)

  • Kront

    tag

    sziasztok. munkához (szövegszerkesztés, programozás és 2d rajzolás) keresek 24"-os, elsősorban FHD+ (esetleg FHD) monitort. 16:10-es képarányt szeretnék, de ahogy elnézem, ebben az arányban nem túl nagy már a választék. ha jól látom, VA panel nincs is ilyen méretben. ár nem különösebben érdekes, de azért 200 fölé nem szívesen mennék. a munkahelyen CG2420-van és nem úgy látom, hogy megérné a 300+ árát. (ghosting ott is van bőven)

    a kérdésem az lenne, hogy jobb bár mi érdemlegesben (csak a képminőség: leginkább élesség, bevilágítás, ghost érdekel) az u2419H az u2412M-nél? érdemes miatta lemondani arról a 200 sorról? vagy valami alternatíva 24"-ban? (gtx1080-hoz lenne)

  • Kront

    tag

    válasz Mamuska #92843 üzenetére

    egy picit azért többet vártam, ha már van rajta egy "anti ghosting" réteg. képben nem látok különbséget a CS2420 és közte, holott árban majd a duplája. (amit azért egy árnyékolót, meg egy közepesre sikerült beépített colorimétert nem ér meg). az itthoni s-pva paneles EIZO-im még meséből sem ismerik a ghostot (érdekes is lenne egy MVA paneltól), csak ugye 30000 üzemóra felett járnak már...

    amiket felsoroltál, azok sem kaphatóak már újonnan, használtat meg nem szeretnék, olyan van itthon.
    szóval, fogalmam sincs mit vegyek munkára (nagyon ritkán még sorozat nézése) 24" körül, pedig nincsenek extra igényeim. szép képe legyen és ne vibráljon. még a mindenféle színterek 150%-os lefedettsége és a magas freki sem érdekel.

  • Kront

    tag

    válasz Brekk #92863 üzenetére

    "anti ghosting": a DUE-ra értettem. ás a polarizer rácsra. elsősorban nem arra találták ki, de az EIZO arra marketingeli. gondoltam volna, hogy kicsit segít rajta. de láthatóan nem.

    S-PVA EIZO: volt nekik több is. nekem S2231W és HD2441W van. mindkettő S-PVA-s. még nálatok vettem, nagyon sok évvel ezelőtt. ne rángasd azt az egeret, csak szépen lassan pöcögtesd! :D amúgy én nem érzékelem, vagy csak nem zavar az egér utánhúzása. egem a világos foltok zavarnak a képernyőn. de azok nagyon. meg a széleken a bevilágítás.

    24"-ban mit ajánlasz, ami kevésbé foltos, mint az átlag? nem baj ha lassú és felőlem az egér is húzhatja maga után a chemtrail csíkot.

    [ Szerkesztve ]

  • Kront

    tag

    válasz Mamuska #92864 üzenetére

    igen, arra mondják faluhelyen, hogy anti ghosting réteg. ami a robbantott ábrát nézve csak egy rács, ami ráadásul a fény útjában van. és hatását nem érzem.

  • Kront

    tag

    válasz Mamuska #92868 üzenetére

    HD2441W nálam is megrogyasztotta anno a családi költségvetést, de így utólag: nagyon megérte. akkoriban (ha volt pénzed) nehéz volt választani a jó monitorok között, annyi volt. most meg... nekem a CG2420 nagy csalódás.
    mondanám, hogy várok egy jó oled-re, de a munkám kapcsán különféle oled panelekkel dolgozom (nem monitor, kisebb kijelzők) és úgy látom, még nagyon messze vannak attól, hogy ne égjenek be.

  • Kront

    tag

    válasz Brekk #92872 üzenetére

    köszönöm, ezt az SW240-et meglesem, tényleg jókat írnak róla. ha nem jön be, marad az u2412. a samsung VA jól hangzott, míg az ívelt szó elő nem jött.

  • Kront

    tag

    válasz N_A_S #94053 üzenetére

    a semminél jobb a bár milyen kalibrálás. gyárilag is van kalibrált monitor a felsőbb osztályokban, azoknál sem tudják még a gyárban, hogy milyen kártyával fogják használni.

    természetesen ideális esetben:

    - ott (abban a szobában) kalibrálod, ahol valóban használni fogod és azokra a fényviszonyokra, amik abban a helyiségben vannak. a koloriméterrel le lehet mérni a szobád háttérfényét külön (nekem pl. 3 kalibrációs profilom is van fényviszony függvényében, ugyan arra a monitorra);
    - azzal a kártyával kalibrálod, amit használsz, mert mindegyiknél van eltérés, 8 bit/ch és 10 bit/ch kártyáknál meg igen jelentős eltérés van;
    - akár milyen jól kalibrálod, fél év alatt szépen elmászik és utána kell profilozni. (tapasztalat)

    azaz hobbi céljára (vagy ha csak azért kell, hogy elmondhasd "kalibrálva van") bár hol, bár milyen kártyával beállíthatják. nagyon nagy valószínűséggel jobb lesz, mint a gyárból kihozott. bár a "jobb" relatív. inkább a színhelyest mondanám. én pl. programozásra nem használok színhelyes beállítást, hanem egy szememnek kényelmes profil van belőve.

    ha meg valóban profi (foto, film, dtp) felhasználásra kell, akkor kell a fiókba egy koloriméter (nem olyan nagy beruházás), amivel magadnak beállítod. már csak azért is, mert felhasználástól függően másra kell kalibrálnod a fehérpontot, a gammát és a fénysűrűséget, (sőt, ezekből akár a monitor alapértelmezett saját natív értékét is használhatod), amiket ha nem határozol meg te magad előre a kalibrálást végző embernek, ő fogja neked ("hasraütésre" vagy "szokás szerint"-i értékre) belőni. és ezek az értékek felhasználás függőek. (más kell pl. fotó/videóra, más ha dtp-nél a printerrel akarod összelőni és más web grafikára)

    és akkor még a finomabb dolgokat nem is állítottad/adtad meg a kalibrátornak (profil típus, croma adaptáció, gains, használsz-e árnyékolót a monitoron...). esetleg hardveres kalibrációt akarsz, ha tudja a monitorod? ha NVIDIA kártyád van, akkor ha HDMI-n kötöd rá a monitorra érdemes RGB helyett YCbCr444 formátumban küldeni ki a jelet (állítható win-ben), hogy kijavítsd a HDMI interfészbeli hibájukat (szűkebb színteret használnak), amit viszont figyelembe kell venni a profilban.

    mindezek fényében ha más kalibrálja a monitorod, másutt és nem mondod meg neki előre, hogy mire kalibrálja, akkor a videokártya mássága már teljesen elhanyagolható lesz. (feltéve, hogy DP-n és nem HDMI-n kötöd rá az NVIDIA-t).

  • Kront

    tag

    válasz Beholder2080 #97940 üzenetére

    a Windowsnak nem kifejezetten az átméretezés az erőssége, de az általad felsoroltaknál szerintem nem gond a nagy felbontás kisebb területen. különösen ha jó szemed van, akkor belövöd magadnak a monitort olyan távolságra, aminél nem is látod, ha éppen nem natív.

    nekem már nem duplanullás a szemem, ezért 32"-ban van ugyan ez a felbontásom. főleg munkához használom és ott még sok minden Windows bitmap alapú, ami botrányosan vagy sehogy nem skálázható.
    nagyon függ attól is, hogy mire használod. tapasztalatom, hogy fotófeldolgozásnál a létező legnagyobb felbontás kényelmes (akár 4K laptopnyi felületen), videóvágásnál nekem a natív működik. (videóra tartok is külön FHD+ monitort) netezésre tökmindegy, Office, CAD, charter programok esetén nekem a 92-94 ppi a kényelmes.

    mac/retina kijelző esetén viszont (ellentétben a Windowssal) nem zavar a közel 220 ppi (5K 27"-on). vagy a kijelzők ügyesebbek vagy a macOS-nek profibb a méretező rendszere. (vagy mindkettő)

Új hozzászólás Aktív témák