Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tutis

    őstag

    válasz Motny #124236 üzenetére

    nehéz a választás, mert mindig talál az ember valamit.
    Viszont most eddig ez a befutó: MSI Optix MAG273
    Ez már 10 bites (8bit +frc)
    MOndjuk a BenQ Mobiuz EX2710S se rossz cucc
    nézegettem az összehasonlítást, mintha az MSI jobb lenne papíron..

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

  • PuffyMinnie

    tag

    válasz Motny #124262 üzenetére

    Nem ezt a típust, de majdnem ugyanezekkel a paraméterekkel. Annyi volt, hogy az 75 hz-es volt. De szerintem nem számított a hz. Mert sokan panaszkodtak rá a pixelekre és redditen is és más fórumokon is írták, ami miatt én vissza küldtem. Azt javasolták messzebbről nézze, aki ilyet vesz és nem lesz zavaró.

    Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

  • tutis

    őstag

    válasz Motny #124272 üzenetére

    Tegnap elhoztam a BenQ Mobiuz EX2710S monitort. Kipróbáltam, de úgy döntöttem visszaküldöm. De nem a monitor hibája miatt. Egyszerűen két probléma van vele, egyik hogy túl nagy :D Úgy jártam mint az egyszeri kurva amikor megláttam: Úristen, very big!! :)
    Amúgy a felbontás miatt nem kell aggódni, semmi baja az 1080p-nek 27 colon, sasszem kell hozzá hogy zavarjon a pixelesedés. Ami viszont problémásabb, az a nézési távolság. Ha 50-60 cm-ről nézed, szerintem oda nagy...erre a távolságra 24colos a jó. MIvel az íróasztalom mélysége 53cm, így nem tudom elég távolra tenni hogy megfelelő távolságból nézzem, és úgy dolgozni egész nap rajta hogy jobbra balra mozog a szemed, az fárasztó. 24 colos irodai monitorommal álom dolgozni, ezen sajnos első perctől kezdve úgy éreztem sokat tekintgetek jobbra-balra. Series S mellé vettem hogy majd fullhd 120fps-be tolom. Ki is próbáltam, ezt a feladatot simán megugorja a monitor, de mivel eddig egy 55colos 4K ambilightos tv-n néztem a játékot kanapén kényelmesen klímás nappaliban, most meg irodai székben ülve kicsit hátrébb húzódva néztem a monitoron, klíma nélküli dolgozószobában, így a komfortérzet jelentősen sökkent. Mérlegelve nem éri meg a komfort feladása a plusz 60fps miatt.
    A színek nekem elsőre furák voltak, tv színeihez voltam szokva. Természetesen szép a színe, plusz sok opció van, FPS beállítással próbálkoztam, meg kapcsolgattam blurt, night visiont, stb. IGazából a tv-n 4k 60hz-el bár nem volt annyira smooth az érzés, de a színek jobban tetszettek mint a monitoron 1080p 120hz-en. Bár kétségkívül a monitoron jobb az egyenletesség. Direkt rögtön kipróbáltam egymás után a warzonet.
    Ami nekem megoldás, az egy oled tv, nem pedig egy gamer monitor. Lehet lecserélem az irodait egy gamer 24-esre, mégiscsak legyen egy szélesebb körben felhasználható monitorom, de majd még eldöntöm, a mostani monitorom nagyon jó munkára.
    Ja és a második probléma. A mostani monitoron van jack kimenet HDMI audio névvel. Ezen megy ki a hang az edifier hangfalak felé. Na a BenQ-n is van jack kimenet, headphones néven. Viszont itt valamiért olyan rossz minőséggel megy ki a hang a hangfalra, csodálkoztam is, kb feleannyi a basszus, minden olyan doboz hangzású. Viszont ez fontos szempont, ezért már alapból kiesett volna a BenQ. Nézegettem monitorban hang beállításokat, de csak a belső hangszóróra vonatkozót találtaM.
    Összefoglalva: Aki 50cm-es távolságra vesz monitort, annak a 27-es nagy lesz. felbontás okés. Kalkulálni kell a mérettel is, nagyobb helyet foglalnak az állvány miatt mint egy kisebb monitor, kis iróasztalra ugyancsak nem ajánlom. Maga a monitor viszont szép, minőségi darab, aki ilyet keres tudom ajánlani. Amit tudnia kell simán hozza.

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

Új hozzászólás Aktív témák