Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mamuska

    őstag

    válasz aznem #91530 üzenetére

    DCI-P3 kell neked?

    Igazából én azt az LG-t nem látom munkamonitornak. Mit akartak vele? Freesync és gagyi hangszórók minek bele? Egyáltalán nem kelti azt az emberben, hogy ez egy professzionális valami.

    Az ASUS PA329Q például jobb mint az az LG AdobeRGB, sRGB színtérben és van benne homogenításkorrekció, bár nem biztos, hogy annyira profi mint ami az EIZO-kban van és 1-2%-on belül tartja. DCI-P3-ban csak 90% körül tud, de az egy profibb monitor mint az LG. Az LG-ben ilyen kamu HDR van, az igazából nem ér semmit. Színprofilokat már a monitor tárolja, nem kell bohóckodni Windowsban. Ez egy Igazi munkamonitor.

    BenQ SW320 ebben is sokkal jobb elektronika van mint az LG-ben, ennek a legfőbb baja a homogenítással van sajnos, minden másban már profi színt szinte. Rec. 2020-at leszámítva ez minden színtérben nagyon jó.

    Következő lépcső az EIZO ami már 1,5-2 millió. :D

    10 Bitet mindenhol a Quadro, Radeon Pro, Firepro kártyák tudnak. A Firepro termékcsalád már megszűnt és az AMD Radeon Pro néven futtatja tovább. Valamelyik videóvágó alkalmazás az Nvidia valamelyik az AMD termékeivel megy jobban, ennek nézz utána.

  • Yany

    addikt

    válasz aznem #91530 üzenetére

    Árban elég közel jársz már a 38uc99-eshez. Videószerkesztéshez ennél szerintem jobb nincs is a piacon ebben az árkategóriában. Érdemes lehet elgondolkodni rajta.

    szerk.: természetesen árban fentebb vannak még csodaszerek, ahogy Mamuska is hozza a példákat.

    szerk2.: Amin meglepődtem, hogy a MacBook pro (még TB-HDMI átalakítóval is) hozza a 10 bites színmélységet Photoshopban és desktopon is (U2713H-val teszteltem), kár, hogy Win alatt csak a Pro kártyákon lehet ezt összehozni.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák