Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deja vu

    addikt

    válasz tomio #74113 üzenetére

    Olvastad fentebb, hogy én csak egy egyszerű zöldségárus vagyok, nem értek ezekhez. Brekk-san a szakmabeli, én megkérném őt, hogy részletesen írja le neked ezeket, esetleg segítek még további kérdéseket összeállítani.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • Brekk

    addikt

    válasz tomio #74113 üzenetére

    VZ249 monitor sztem nagyon jó és szép is, ár/érték aránya 50e-ért (előbb utóbb vissza fog menni 60e-re) sztem 24"-ban a legjobb jelenleg. Persze ehhez le kell mondani az állítható talpról és a DP csatiról.
    Jó képe van, jól kalibrálható, habár volt olyan visszajelzés is akinek nem tetszett, valószínűleg hibás darabról volt szó.
    Hiretelen nem tudom, hogy gyárilag a vividpixel hogy áll ennél a monitornál, de azt érdemes nullára rakni.
    A kékfény csökkentő funkció az RGB értékeknél a kéket tekeri le, gyakorlatilag gyorsgomb erre. Este látom értelmét, máskor nem, ráadásul nyíéván a színhelyesség rögtön odalesz.
    A széles színterű monitoroknak az sRGBnél jóval nagyobb a színtere, ezt profilozatlanul, és sajnos van hogy profilozva is elég sok esetben túlszaturált színbeket adnak sRGB tartalmakkal, mivel jópár szoftver nem veszi figyelembe ezt. Átlag felhasználásra szerintem nem való.
    DVI,HDMI vs DP nek sok értelme nincs 100e alatt, nyilván a legjobb a DP, de nem hoz semmi pluszt.
    Két megfigyelésem van ezzel kapcsolatban.
    Dell (és lehet más márka) notebookjainál, ahol általában csak HDMI port van, a 100e alatt monitorok nagy részénél meghal a kontraszt. A fekete szint kb 5X akkora mint a normális, és halvány szürke fátyol ül a képre. Ez ha a monitoron van DVI akkor egy HDMI-DVI kábellel megoldódik.
    Másik, hogy mostanában jópár monitornál látom, hogy HDMI porton kalibrálhatatlanok. A probléma itt is megoldódik a DVI bemenet használatával. Nincs ötletem, hogy miért, de a jelenség létezik. Eddig főleg LG monitoroknál találkoztam ezzel.

    http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

Új hozzászólás Aktív témák