Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz Pandaboy #3258 üzenetére

    Én tudom, és igen. 17" 1280x1024--> 0.264mm; 23" Full HD--> 0.265mm
    Én 17" 1280x1024-ről váltottam 21.5" Full HD-ra. Nem vészes, netezés közben sem, mondjuk nekem jó a szemem. Max 1x, 2x kell zoomolnom a böngészőben, sztem nem kell majd itt váltogatni a felbontást.

    DVI vs. VGA

    Igen a lényeg az, hogy szebb lesz tőle a kép :K Észrevehetően szebb.
    Megéri egy jó kis DVI kábelre beruházni, viszont figyelj rá, hogy neked nem kell dual-link DVI, azt 1920x1200 feletti felbontáshoz ajánlott, vagy inkább szükséges.
    A single-link az, ami neked kell a Full HD-hoz.
    Elvileg a dual-linkkel se kéne, hogy baj legyen, de van egy-két FHD monitor, ami azt nem szereti és rosszalkodik.

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Romvr

    őstag

    válasz Pandaboy #3258 üzenetére

    Nem tudom miért kellett volna zoom-olnom, teljesen jól olvasható, pengeéles képe volt (analóg bemeneten).
    Azért azzal a felbontás babrálással ne nagyon próbálkozz. Bár a jobb monitorok jól tűrik, de nem véletlen hívják Nativ Felbontásnak a natív felbontást. Nem olyan mint régen a CRT-ken hogy Maximum Felbontás. Natív azért az mert a mellett nyújt tökéletesen éles és szép képet. Ha lejjebb veszed, akkor torzul a kép, homályosodik meg ilyenek. Persze te tudod, de én biztos meghagynám natívon és inkább akkor a betűméretet növelném windows-ban, vagy böngészőben.

    D-sub analóg tehát ahhoz hogy eljusson a monitorba a jel ilyen utat jár be:
    Digitális-> analóg -> Analóg->digitális
    DVI-nél ez az út a következő:
    Digitális -> Digitális.
    Ergo nincs konvertálva a jel, így nem torzul, hanem 1:1 -ben azt látod amit a videokártyád legenerál, szóval szebb lesz a kép mint 2 jelkonvertálás után.

    szerk.: DVI vs D-SUB válasszal megelőztek :)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák