Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5150

    aktív tag

    válasz toto111 #135957 üzenetére

    Köszi szépen, de végülis tőlem szokatlanul a philips lett (a 3 év gar miatt, amelyre még mindig várok; az asusra volt 1) Az asus többet tud (a display refresh-t kivéve) ráadásul 10bites a panelje (bár nem tudom mennyit ér ebben a szegmensben, de TÉNY hogy sokkal szebb a képe, egyszerre néztem mindkettőjüket) meg hát ugye képátlóra és felbontásra is nagyobb. Ennek ellenére állati jól teljesít 1 kivétellel(!) Ha ugyanis bekapcsolom rajta a "Smart Response" funkciót: Szó szerint szétesik a képe ablakváltásokkor :Y Értem ezalatt azt, hogy akár egy youtube videó képes csont feketére váltani hosszú másodpercekre, HA merészelem teljesképernyőre tenni (ugyanez történik, amikor visszakapcsolom "normál" ablak méretre a video lejátszót) Ezt csinálja minden létező video lejátszóval legyen az webes, vagy a szokásos gépre telepítettek bármelyike. A játékok pedig warpolnak utána szóval... irtó "kellemes" feature. CSAK egy reset oldja meg a monitor beállítópanelben, utána vajsima ismét minden. De pl. az nem "tünteti el" a problémát, ha csak kikapcsolom a monitor menüjéből, roppant aranyos tényleg. Még jó hogy visszaállítható, különben használhatatlan lenne. Ezt, meg azt leszámítva hogy a philips volt oly nagyvonalú és integrált a monitorba/hoz (tököm se tudja hogy mondják) kemény 1 DB célkeresztet (amely TELJESEN használhatatlan bármire IS illetve SE, mivel kb. olyan 3.5-4cm alsó hangon dupla keresztekkel és koncentrikus körökkel telenyomva, hogy nem is látsz tőle semmit, mert kitakarja az egészet amire céloznál) teljesen használható monitor és nagyon jól teljesít (jobban is mint vártam) Amit nem értek benne, hogy az egyik "profilnál" (még nem jöttem rá melyiknél, mert állandóan ki/be kapcsolgatja) engedélyezi a 10bites "színmélységet" (nem tudom ez hogy jön össze 8bites panellel azóta sem) de nem megy a HDR, a másiknál egyik sem megy, harmadiknál (mittomén "film") mindkettő megy stb stb áttekinthetetlen és napok alatt sem jöttem rá (tudom olvassam el a manualját, de sok volt a meló örülök, hogy lélegzem; meg inkább "tesztelgettem" szabadidőmben, hogy minden jól műxik e, mivel használtan/3 hónaposan vettem) Összességében tűéles már alap beállításokkal is, ami "fokozható", de én mire rájöttem hogy az a kicseszett "smart response" öl meg mindent ha pofátlanul be merészelem kapcsolni, hát... beletelt egy időbe. Ahhoz képest egyébként hogy 8bites, egészen jók a szinei. De hogy hogy fogom én ezt színhűvé varázsolni (nem egy ACES-hez, csak sima RGB-hez, nagy igények nincsenek) az még egy érdekes művelet lesz én szerintem :D

    Még annyi, hogy az Asus jobban tetszett. Amellé téve EZT akkor és ott úgy nézett ki az asus mellett, mint egy "toy", mint valami játékszer. Az asus masszív volt mint a zállat (ez/a philips is jól van összerakva, nem lötyög, tartja a pozitúrát és mindent, de azé'.. érted) Valahogy abban úgy tűnt khm.. "több az anyag" (vagy minimum 2x) Egyébként köszönöm, hogy reagáltál, nem tudhattad, hogy már túlvagyok rajta. Iilletve leszek, HA végre megkapom a 3év garanciához a dolgokat, amelyek szükségesek és alapból meg kellett volna legyenek ott helyben (céges vétel a cucc, bélyegző, átruházás, meg öreganyám kínja kell, ráadásul először ugyanilyen nevű, de más sorozatszámú készülék számláját kaptam meg és csak a xarakodás miatt lettem rá figyelmes, máskülönben észre se' veszem és ott derül ki gariztatásnál, hogy katapultálhatom az egészet az égbe) (Juteszembe Toto? Steve Lukather rulez, a magyar feleségével egyetembe'! Aki nem Dorothy)

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák