Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz Egon #12246 üzenetére

    Nem általánosságban gondoltam azt, úgy nem is igaz, legalábbis ahogy te is mondod hétköznapi használatban. Mert egy EiZO EV2333W azért más kategória a maga C-PVA panelével, elektronikájával, mint akár a Samsung, vagy éppen az a pocsék AMVA-s BenQ. Mindazonáltal dezz is írja (szubjektív véleményként) a monitor tesztjében, hogy azért hatalmas kontraszt ide vagy oda az IPS szebb (persze az ő szakavatott, "nem hétköznapi" szakértelmével, szemével nézve). De ez szubjektív, van aki hozzászokik a nagy kontraszthoz és ő az esetleges IPS-re váltás negatívan éli meg mert nem látja a fától az erdőt, észreveszi a kontrasztcsökkenést és ez egy jó PVA után kissé keserű szájízzel tölti el, pedig minden másban jobb az IPS csak az első pillanatban nagyobb negatív hatással bír az alacsonyabb kontraszt, mint úgy amblokk a szebb kép.. (Ha jól tudom madgie járt éppen így, mintha ő írta volna ezt valamikor.)
    Az én véleményem az (testvérem PVA-s monitorját és az én EA231WMi-met és még pár IPS-est látva), hogy számomra az IPS mindenben többet nyújt, mint akár egy JÓ! PVA. Nemhogy egy gyengébb Samu, vagy silány BenQ...
    Neked és biztosan sok másnak pedig hétköznapi használat során nagyjából egy kaptafa a kettő, hiszen mindkettő több oktávval jobb akármilyen TN-nél. :K

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák